Skotský komik začal s online xylofonem, teď míří do TV

10. 1. 2010 - 19:00 | Téma | red

Skotský komik začal s online xylofonem, teď míří do TV zdroj: tisková zpráva

Jestli dokážete vymyslet klející online xylofon, můžete mít jednoho dne svůj vlastní zábavní pořad v televizní stanici BBC. Povedlo se to Brianu Limondovi řečenému "Limmy", píše agentura Reuters. Komik ze skotského Glasgow bude mít od pondělí vlastní show v britské televizi, začínal přitom na internetu.

Limond bývá nazýván "nejvýraznějším novým komediálním talentem Skotska", "internetovou senzací" a "zlým géniem". Cestu na tv obrazovky zahájil u počítačového monitoru.

"Nikdy jsem své stránky nedělal proto, abych to zkusil a někam se dostal, byla to jen legrace," řekl Limmond v rozhovoru pro Reuters.

Poté, co vytvořil stránku s animovanými krátkými filmy, objevil jistý britský magazín jeho online klející xylofon pro dospělé.

Kontroverzi se Skot nevyhýbá. "Lidé se tak rychle dokážou urazit. Začínám si myslet, že to není tak daleko, kdy začnou cenzurovat internet." Připouští ale, že jsou věci, s nimiž prostě nelze mít v televizi úspěch.

Popularita pětatřicetiletého Glasgowana rostla poté, co byl v roce 2005 spuštěn server YouTube umožňující na internetu zveřejňovat vlastní videonahrávky. Tisíce lidí tak viděly Limmyho video o noční můře, ve které se probudil s tváří zbrocenou krví, nebo show s názvem Limmy's World of Glasgow (Limmyho glasgowský svět), kde ateistický abstinent vkládal smyšleným skotským postavám do úst slova o lásce k násilí nebo vlastní důležitosti.

Internetový fenomén se silným glasgowským přízvukem pak několikrát účinkoval jako komik před živým publikem a loni natočil pilotní díly svého pořadu pro televizi.

Limmyho krátké skeče bude v pořadu Limmy's Show (Limmyho show) britská televizní stanice BBC vysílat v pondělí na svém skotském okruhu. Limond však nepochybuje o tom, že "nějaký pirát" jeho pořad hned "píchne" na YouTube.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.