Skotský komik začal s online xylofonem, teď míří do TV

10. 1. 2010 - 19:00 | Téma | red

Skotský komik začal s online xylofonem, teď míří do TV zdroj: tisková zpráva

Jestli dokážete vymyslet klející online xylofon, můžete mít jednoho dne svůj vlastní zábavní pořad v televizní stanici BBC. Povedlo se to Brianu Limondovi řečenému "Limmy", píše agentura Reuters. Komik ze skotského Glasgow bude mít od pondělí vlastní show v britské televizi, začínal přitom na internetu.

Limond bývá nazýván "nejvýraznějším novým komediálním talentem Skotska", "internetovou senzací" a "zlým géniem". Cestu na tv obrazovky zahájil u počítačového monitoru.

"Nikdy jsem své stránky nedělal proto, abych to zkusil a někam se dostal, byla to jen legrace," řekl Limmond v rozhovoru pro Reuters.

Poté, co vytvořil stránku s animovanými krátkými filmy, objevil jistý britský magazín jeho online klející xylofon pro dospělé.

Kontroverzi se Skot nevyhýbá. "Lidé se tak rychle dokážou urazit. Začínám si myslet, že to není tak daleko, kdy začnou cenzurovat internet." Připouští ale, že jsou věci, s nimiž prostě nelze mít v televizi úspěch.

Popularita pětatřicetiletého Glasgowana rostla poté, co byl v roce 2005 spuštěn server YouTube umožňující na internetu zveřejňovat vlastní videonahrávky. Tisíce lidí tak viděly Limmyho video o noční můře, ve které se probudil s tváří zbrocenou krví, nebo show s názvem Limmy's World of Glasgow (Limmyho glasgowský svět), kde ateistický abstinent vkládal smyšleným skotským postavám do úst slova o lásce k násilí nebo vlastní důležitosti.

Internetový fenomén se silným glasgowským přízvukem pak několikrát účinkoval jako komik před živým publikem a loni natočil pilotní díly svého pořadu pro televizi.

Limmyho krátké skeče bude v pořadu Limmy's Show (Limmyho show) britská televizní stanice BBC vysílat v pondělí na svém skotském okruhu. Limond však nepochybuje o tom, že "nějaký pirát" jeho pořad hned "píchne" na YouTube.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.