Skotský komik začal s online xylofonem, teď míří do TV

10. 1. 2010 - 19:00 | Téma | red

Skotský komik začal s online xylofonem, teď míří do TV zdroj: tisková zpráva

Jestli dokážete vymyslet klející online xylofon, můžete mít jednoho dne svůj vlastní zábavní pořad v televizní stanici BBC. Povedlo se to Brianu Limondovi řečenému "Limmy", píše agentura Reuters. Komik ze skotského Glasgow bude mít od pondělí vlastní show v britské televizi, začínal přitom na internetu.

Limond bývá nazýván "nejvýraznějším novým komediálním talentem Skotska", "internetovou senzací" a "zlým géniem". Cestu na tv obrazovky zahájil u počítačového monitoru.

"Nikdy jsem své stránky nedělal proto, abych to zkusil a někam se dostal, byla to jen legrace," řekl Limmond v rozhovoru pro Reuters.

Poté, co vytvořil stránku s animovanými krátkými filmy, objevil jistý britský magazín jeho online klející xylofon pro dospělé.

Kontroverzi se Skot nevyhýbá. "Lidé se tak rychle dokážou urazit. Začínám si myslet, že to není tak daleko, kdy začnou cenzurovat internet." Připouští ale, že jsou věci, s nimiž prostě nelze mít v televizi úspěch.

Popularita pětatřicetiletého Glasgowana rostla poté, co byl v roce 2005 spuštěn server YouTube umožňující na internetu zveřejňovat vlastní videonahrávky. Tisíce lidí tak viděly Limmyho video o noční můře, ve které se probudil s tváří zbrocenou krví, nebo show s názvem Limmy's World of Glasgow (Limmyho glasgowský svět), kde ateistický abstinent vkládal smyšleným skotským postavám do úst slova o lásce k násilí nebo vlastní důležitosti.

Internetový fenomén se silným glasgowským přízvukem pak několikrát účinkoval jako komik před živým publikem a loni natočil pilotní díly svého pořadu pro televizi.

Limmyho krátké skeče bude v pořadu Limmy's Show (Limmyho show) britská televizní stanice BBC vysílat v pondělí na svém skotském okruhu. Limond však nepochybuje o tom, že "nějaký pirát" jeho pořad hned "píchne" na YouTube.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.