Sex Tape - recenze nové romantické komedie

19. 8. 2014 23:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Sex Tape - recenze nové romantické komedie Zdroj: Archiv

Žánrové řazení některých filmů je pekelně složitá věc. Jak označíte film, v němž se snaží manželský pár ozvláštnit nudný sexuální život natáčením na tablet, který pak naposílá vaše videa všem vašim známým a vy pak děláte jednu hloupost za druhou a povídáte si u toho strašlivě zoufalé věci? Ano, tak tomu se říká už mnoho let romantická komedie. Snímek se jmenuje Sex Tape a hrají v něm Jason Segel a Cameron Diaz.

Oba hrdinové představují takový ten typický manželský pár, o kterém se píše v knihách, ale ve skutečnosti může vypadat (ten pár) úplně jinak. Cameron a Jason (oba protagonisté se jmenují Annie a Jay) jsou manželé už pekelně dlouho a mají pocit, že jejich společný sexuální život je v troskách. Takže si řeknou, že svoje dovádění natočí. Je to logické. V době všelijakých dotykových zařízení prostě krizi v optice scénáristů klasického hollywoodského škváru nesmíte vyřešit jinak. Takže pošlou děti někam pryč a pomilují se. Jenže tablet zapojený k síti se zachová tak, že videa pošle do jiných tabletů.

Sex tape Zdroj: Archiv

Místo natáčení rodinných hrátek je snad lepší pustit si Svlíkačku za kačku.

Jakmile dvojice zjistí, co se stalo, vyráží do terénu, aby inkriminovaný materiál zničila v přístrojích několika známých a rodinných příslušníků. Je to značně pomatený technologický krok. Ještě bych si dovedl představit, že tablet pošle data na nějaký cloud, k němuž má přístup i někdo jiný. Ale to by šlo vyřešit jednoduše tím, že onen přístup zrušíte. A to by byla moc jednoduchá matematika, která nezapadá do představ režiséra Jakea Kasdana, který se nás rozhodl za každou cenu bavit.

Sex tape Zdroj: Archiv

Jason Segel rozhodně není IT guru.

Rob Lowe coby Hank a budoucí nadřízený Diazové je první zastávkou jejich velkolepé výpravy. Vetření se do jeho domu je ještě akceptovatelné, dokonce se občas zasmějete, ale dialogy mezi všemi těmi lidmi jsou nechutně nudné a předvídatelné. Diazová a Segel se snaží ze svých postav vykřesat druhého Kumara a Harolda, ale vtípky mezi nimi nejiskří a zoufale nudí. 

To je asi tak všechno. Dvojice lítá po městě, snaží se z nějakého důvodu vloupat do sídla internetové porno firmy a každý jejich rozhovor evokuje nějaký jiný a mnohem úspěšnější film. Třeba takový Hangover měl spád a přestože jsme všichni věděli, že je to holý nesmysl, bavili jsme se. Tady se našinec cítí trapně. Stydí se za to, že přepudrovaná čtyřícítka musí tak nedůstojným způsobem zachraňovat, že je i s manželem úplně tupá a hloupá.

Trailer vypadá mnohem lépe, než je ve skutečnosti celý film.

Vlastně by si oba tu ostudu zasloužili!

Sex Tape je filmem, u něhož se některé ženy zatetelí blahem a pak rozmrzelým manželům budou vysvětlovat, že se na to dívají a relaxují. Existuje však mnoho jiných a lepších způsobů, jak odpočívat. Třeba můžete vyrazit do kina lepší film.

Hodnocení: 20 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.