Seminář archivního filmu o Deziluzi z utopie

15. 7. 2009 - 13:03 | Téma | red

Seminář archivního filmu o Deziluzi z utopie zdroj: tisková zpráva

Uherské Hradiště 23. dubna (ČTK, Tiscali) – V Uherském Hradišti probíhá od 23. 4. 2009 11

Uherské Hradiště 23. dubna (ČTK, Tiscali) – V Uherském Hradišti probíhá od 23. 4. 2009 11. ročník Semináře archivního filmu. Pod názvem Deziluze z utopie organizátoři představí 35 celovečerních a deset dokumentárních snímků. Akce potrvá do neděle 26. dubna.

Akci svou návštěvou poctí například britský režisér a herec Michael Sarne, vystoupí zde ke svým snímkům Joanna a Myra Breckinridge. Účast přislíbil i britský filmový kritik, dramaturg, producent, znalec českého i středoevropského filmu Phillip Bergson. Z Paříže přijede literát a kulturní organizátor Jim Haynes.

Řadu zajímavých akcí slibuje i doprovodný program. Zájemci se mohou těšit na koncerty Lucie Redlové a The Walls Brothers z Irska a slovenské skupiny Živé kvety. Připraven je tematicky zaměřený divadelní program Jaroslava Duška a divadla Vizitka, poslechové pořady hudebního kritika Jiřího Černého, představení doplňkové premiéry slovenského filmu Momentky o Dežovi Ursínim v režii Petera Krištůfka. Akci doplní i výstava filmových plakátů, literární večer či komentovaná prohlídka Uherského Hradiště. Opět po roce se návštěvníci mohou těšit také na zpestření festivalu při projektu Moravské dědictví – Chutě a vůně Slovácka.

Na akci se zatím akreditovalo 300 lidí. Na jednotlivé dny je možné se stále akreditovat. Na velkou část programu je také možné zakoupit si jednotlivé vstupenky na místě, a to za 70 korun. Akreditace však vyjdou levněji.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.