Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci

6. 6. 2012 - 16:16 | Téma | red

Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci zdroj: tisková zpráva

Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer ztvární hlavní role ve filmové tragikomedii Všiváci, kterou začal natáčet debutující režisér a scenárista Roman Kašparovský. Spolu s nimi se na plátně objeví držitel Českého lva za svůj výkon ve Špačkově normalizačním thrilleru Pouta Ondřej Malý.

Podle mluvčího tohoto filmového projektu Petra Slavíka jsou Všiváci příběhem rodiny Rohanů. "Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává boj s dluhy a z nich plynoucí složitou situací své rodiny," řekl Slavík.

Spory bratrů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v jejich současném životě. S osudy bratrů Rohanů se prolínají příběhy dalších postav, mezi nimi i Oldy, Richardova spolubojovníka z Afghánistánu, kterého hraje Malý.

Roman Kašparovský dosud sbíral zkušenosti při produkci řady českých i zahraničních snímků (například Wanted, Normal, 2Bobule, Lidice). Kamery se ujal Vladimír Smutný, hudební stránku obstará Jan P. Muchow.

Podle Kašparovského se bude snímek natáčet na několika místech v Praze a pak také v Havlíčkově Brodě. "Hlavně se těšíme na červencové natáčení scén z Richardova a Oldova působení v Afghánistánu. Hodně spoléháme na spolupráci s naší armádou. Nechceme totiž bojové akce předvádět jen jako pobíhání vojáků ve křoví, ale jako opravdové bojové akce včetně nasazení vojenské techniky. A určitě také využijeme zkušeností armádních specialistů," dodal režisér.

Produkci filmu zajišťuje společnost Axman Production (Karla Stojáková a Filip Čermák), koproducentem je Česká televize a distributorem Bontonfilm. Film vzniká pod záštitou ministra obrany Alexandra Vondry. Premiéra je naplánována na konec ledna roku 2013.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.