Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci

6. 6. 2012 16:16 - Téma | Autor: red

Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci

Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer ztvární hlavní role ve filmové tragikomedii Všiváci, kterou začal natáčet debutující režisér a scenárista Roman Kašparovský. Spolu s nimi se na plátně objeví držitel Českého lva za svůj výkon ve Špačkově normalizačním thrilleru Pouta Ondřej Malý.

Podle mluvčího tohoto filmového projektu Petra Slavíka jsou Všiváci příběhem rodiny Rohanů. "Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává boj s dluhy a z nich plynoucí složitou situací své rodiny," řekl Slavík.

Spory bratrů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v jejich současném životě. S osudy bratrů Rohanů se prolínají příběhy dalších postav, mezi nimi i Oldy, Richardova spolubojovníka z Afghánistánu, kterého hraje Malý.

Roman Kašparovský dosud sbíral zkušenosti při produkci řady českých i zahraničních snímků (například Wanted, Normal, 2Bobule, Lidice). Kamery se ujal Vladimír Smutný, hudební stránku obstará Jan P. Muchow.

Podle Kašparovského se bude snímek natáčet na několika místech v Praze a pak také v Havlíčkově Brodě. "Hlavně se těšíme na červencové natáčení scén z Richardova a Oldova působení v Afghánistánu. Hodně spoléháme na spolupráci s naší armádou. Nechceme totiž bojové akce předvádět jen jako pobíhání vojáků ve křoví, ale jako opravdové bojové akce včetně nasazení vojenské techniky. A určitě také využijeme zkušeností armádních specialistů," dodal režisér.

Produkci filmu zajišťuje společnost Axman Production (Karla Stojáková a Filip Čermák), koproducentem je Česká televize a distributorem Bontonfilm. Film vzniká pod záštitou ministra obrany Alexandra Vondry. Premiéra je naplánována na konec ledna roku 2013.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.
Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

V první ukázce na nové Krotitele duchů těch duchů moc není, ale zatím to ke škodě věci není.
Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

9. 12. 2019 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Téměř 30 tisíc diváků za první víkend i pochvalné komentáře na sociálních sítí, tak si aktuálně stojí pokračování zimní komedie Špindl 2. Fanoušci českých komedií tak vyslali jasnou zprávu kritikům, kteří pohodovou podívanou berou možná až zbytečně vážně. 
Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Jeden z potenciálně největších filmů příštího roku, Wonder Woman 1984, vykopává prvním trailerem. Bohužel nepříliš zajímavým a vcelku průměrným prvním trailerem.