Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci

6. 6. 2012 16:16 - Téma | Autor: red

Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci zdroj: Archiv

Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer ztvární hlavní role ve filmové tragikomedii Všiváci, kterou začal natáčet debutující režisér a scenárista Roman Kašparovský. Spolu s nimi se na plátně objeví držitel Českého lva za svůj výkon ve Špačkově normalizačním thrilleru Pouta Ondřej Malý.

Podle mluvčího tohoto filmového projektu Petra Slavíka jsou Všiváci příběhem rodiny Rohanů. "Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává boj s dluhy a z nich plynoucí složitou situací své rodiny," řekl Slavík.

Spory bratrů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v jejich současném životě. S osudy bratrů Rohanů se prolínají příběhy dalších postav, mezi nimi i Oldy, Richardova spolubojovníka z Afghánistánu, kterého hraje Malý.

Roman Kašparovský dosud sbíral zkušenosti při produkci řady českých i zahraničních snímků (například Wanted, Normal, 2Bobule, Lidice). Kamery se ujal Vladimír Smutný, hudební stránku obstará Jan P. Muchow.

Podle Kašparovského se bude snímek natáčet na několika místech v Praze a pak také v Havlíčkově Brodě. "Hlavně se těšíme na červencové natáčení scén z Richardova a Oldova působení v Afghánistánu. Hodně spoléháme na spolupráci s naší armádou. Nechceme totiž bojové akce předvádět jen jako pobíhání vojáků ve křoví, ale jako opravdové bojové akce včetně nasazení vojenské techniky. A určitě také využijeme zkušeností armádních specialistů," dodal režisér.

Produkci filmu zajišťuje společnost Axman Production (Karla Stojáková a Filip Čermák), koproducentem je Česká televize a distributorem Bontonfilm. Film vzniká pod záštitou ministra obrany Alexandra Vondry. Premiéra je naplánována na konec ledna roku 2013.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

18. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji She-Hulk.
Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

17. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Warnerům by se líbil další Joker, ale co na to Phoenix?
První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

16. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Lucasfilm a Disney konečně ukázali první záběry z druhé sezóny seriálu The Mandalorian.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.