Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci

6. 6. 2012 - 16:16 | Téma | red

Roman Kašparovský začal natáčet tragikomedii Všiváci zdroj: tisková zpráva

Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer ztvární hlavní role ve filmové tragikomedii Všiváci, kterou začal natáčet debutující režisér a scenárista Roman Kašparovský. Spolu s nimi se na plátně objeví držitel Českého lva za svůj výkon ve Špačkově normalizačním thrilleru Pouta Ondřej Malý.

Podle mluvčího tohoto filmového projektu Petra Slavíka jsou Všiváci příběhem rodiny Rohanů. "Mikuláš, špičkový neurochirurg, se utápí v bludném kruhu milostných dobrodružství, avantýr a alkoholu. Jeho horkokrevný bratr Richard, veterán z české mise v Afghánistánu, prohrává boj s dluhy a z nich plynoucí složitou situací své rodiny," řekl Slavík.

Spory bratrů se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v jejich současném životě. S osudy bratrů Rohanů se prolínají příběhy dalších postav, mezi nimi i Oldy, Richardova spolubojovníka z Afghánistánu, kterého hraje Malý.

Roman Kašparovský dosud sbíral zkušenosti při produkci řady českých i zahraničních snímků (například Wanted, Normal, 2Bobule, Lidice). Kamery se ujal Vladimír Smutný, hudební stránku obstará Jan P. Muchow.

Podle Kašparovského se bude snímek natáčet na několika místech v Praze a pak také v Havlíčkově Brodě. "Hlavně se těšíme na červencové natáčení scén z Richardova a Oldova působení v Afghánistánu. Hodně spoléháme na spolupráci s naší armádou. Nechceme totiž bojové akce předvádět jen jako pobíhání vojáků ve křoví, ale jako opravdové bojové akce včetně nasazení vojenské techniky. A určitě také využijeme zkušeností armádních specialistů," dodal režisér.

Produkci filmu zajišťuje společnost Axman Production (Karla Stojáková a Filip Čermák), koproducentem je Česká televize a distributorem Bontonfilm. Film vzniká pod záštitou ministra obrany Alexandra Vondry. Premiéra je naplánována na konec ledna roku 2013.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.