Robert De Niro jako trenér amerického fotbalu Vince Lombardi

- Téma autor: red

Robert De Niro, dvojnásobný držitel Oscara by měl ve filmu, jenž má vzniknout za podpory sportovní televizní sítě ESPN, ztvárnit kultovního trenéra amerického fotbalu Vinceho Lombardiho. Napsala to agentura Reuters.

Sekce ESPN Films potvrdila, že podepsala s De Nirem smlouvu na roli Lombardiho ve filmu, jenž má sledovat jeho kariéru od chvíle, kdy převzal klub Green Bay Packers a přivedl ho z chvostu tabulek na první místo NFL. Scénář začínající rokem 1959, kdy Lombardi dostal první šanci v NFL, má napsat Eric Roth, který je podepsán například pod scénářem slavného filmu Forrest Gump.

Během následujících let neústupný přístup trenéra přivedl Packers ke třem mistrovským titulům v NFL a k vítězství v prvních dvou ročnících Super Bowl. Packers dominovali americkému fotbalu po většinu 60. let. Lombardi zemřel v roce 1970 ve věku 57 let a od roku 1971 se trofej předávaná vítězi Super Bowl jmenuje trofej Vince Lombardiho.

ESPN plánuje, že by film mohl mít premiéru v roce 2012.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.