Režisér Tomáš Vorel dotočil film Cestu do lesa

8. 6. 2012 - 15:38 | Téma | red

Režisér Tomáš Vorel dotočil film Cestu do lesa zdroj: tisková zpráva

Režisér, scenárista a kameraman Tomáš Vorel dokončil natáčení filmu Cesta do lesa. Romantickou komedii, která má být volným pokračováním úspěšného snímku Cesta z města, natáčel deset měsíců, premiéru plánuje na začátek října. V hlavní roli se představí Vorlův syn Tomáš, Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bára Schlesingerová, Bolek Polívka, Eva Holubová a Jiří Schmitzer. Vorel na film získal grant fondu kinematografie.

Romantická komedie vznikala od loňského srpna s přestávkami až do konce května, tedy deset měsíců. Před kamerou se vystřídala všechna roční období. Podle režiséra to bylo náročné i proto, že příroda a krajina Rabštejna nad Střelou sice poskytuje fotogenické a půvabné scenérie, ne vždy ale štábu přálo počasí. Navíc bylo obtížné skloubit náročný časový režim všech herců.

"Hlavní a nejtěžší část výroby je hotová. Nyní budeme půl roku sedět ve studiu, abychom stihli premiéru naplánovanou na 4. října," uvedl Vorel. Za nejtěžší a nejdražší považuje animace zvířat, která jeho štáb čeká.

Cesta do lesa

Na scénáři se Vorel podílel s Bárou Schlesingerovou, kterou před 12 lety ještě jako Nimcovou objevil pro svůj film Cesta z města. Hudbu napsal Michal Vích ze skupiny Létající koberec. Distributorem snímku, který vznikl v koprodukci Vorlovy společnosti s Českou televizí, bude společnost Aerofilms.

Jednotlivé scény vznikaly v obydlích, lesích, polích a lukách Rabštejna nad Střelou, Nečtin, Manětína, Černé Hatě, Žlutic a okolí. Podle režiséra bude oslavou české krajiny.

Úspěch Cesty z města kdysi Vorla překvapil. Diví se, že si ho lidé pořád pouštějí, znají a citují. Jeho názvem se inspirovaly cestovní kanceláře, vznikly i stejnojmenné turistické trasy. Bára Nimcová, která se v něm objevila a s níž už tehdy psal scénář, nyní žije s mužem, dětmi, kravami a jednou veverkou v německé pohraniční vesničce Hohenberg.

 Cesta do lesa

"Jak se postupně hromadily naše vesnické zážitky a příběhy, rozhodli jsme se, že napíšeme pokračování Cesta do lesa. Jak název napovídá, už to není o útěku z civilizace, ale je to jasná cesta tam, odkud jsme jako lidé vzešli a kam se zase jednou navrátíme. Příběh je hlavně o stromech, zvířatech a houbách, tedy hlavně o lesácích, myslivcích, houbařích, zemědělcích a také přistěhovalcích z města zvaných náplavy," vysvětlil Vorel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.