Režisér Tomáš Vorel dotočil film Cestu do lesa

8. 6. 2012 - 15:38 | Téma | red

Režisér Tomáš Vorel dotočil film Cestu do lesa zdroj: tisková zpráva

Režisér, scenárista a kameraman Tomáš Vorel dokončil natáčení filmu Cesta do lesa. Romantickou komedii, která má být volným pokračováním úspěšného snímku Cesta z města, natáčel deset měsíců, premiéru plánuje na začátek října. V hlavní roli se představí Vorlův syn Tomáš, Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bára Schlesingerová, Bolek Polívka, Eva Holubová a Jiří Schmitzer. Vorel na film získal grant fondu kinematografie.

Romantická komedie vznikala od loňského srpna s přestávkami až do konce května, tedy deset měsíců. Před kamerou se vystřídala všechna roční období. Podle režiséra to bylo náročné i proto, že příroda a krajina Rabštejna nad Střelou sice poskytuje fotogenické a půvabné scenérie, ne vždy ale štábu přálo počasí. Navíc bylo obtížné skloubit náročný časový režim všech herců.

"Hlavní a nejtěžší část výroby je hotová. Nyní budeme půl roku sedět ve studiu, abychom stihli premiéru naplánovanou na 4. října," uvedl Vorel. Za nejtěžší a nejdražší považuje animace zvířat, která jeho štáb čeká.

Cesta do lesa

Na scénáři se Vorel podílel s Bárou Schlesingerovou, kterou před 12 lety ještě jako Nimcovou objevil pro svůj film Cesta z města. Hudbu napsal Michal Vích ze skupiny Létající koberec. Distributorem snímku, který vznikl v koprodukci Vorlovy společnosti s Českou televizí, bude společnost Aerofilms.

Jednotlivé scény vznikaly v obydlích, lesích, polích a lukách Rabštejna nad Střelou, Nečtin, Manětína, Černé Hatě, Žlutic a okolí. Podle režiséra bude oslavou české krajiny.

Úspěch Cesty z města kdysi Vorla překvapil. Diví se, že si ho lidé pořád pouštějí, znají a citují. Jeho názvem se inspirovaly cestovní kanceláře, vznikly i stejnojmenné turistické trasy. Bára Nimcová, která se v něm objevila a s níž už tehdy psal scénář, nyní žije s mužem, dětmi, kravami a jednou veverkou v německé pohraniční vesničce Hohenberg.

 Cesta do lesa

"Jak se postupně hromadily naše vesnické zážitky a příběhy, rozhodli jsme se, že napíšeme pokračování Cesta do lesa. Jak název napovídá, už to není o útěku z civilizace, ale je to jasná cesta tam, odkud jsme jako lidé vzešli a kam se zase jednou navrátíme. Příběh je hlavně o stromech, zvířatech a houbách, tedy hlavně o lesácích, myslivcích, houbařích, zemědělcích a také přistěhovalcích z města zvaných náplavy," vysvětlil Vorel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.