Režisér Tomáš Vorel dotočil film Cestu do lesa

8. 6. 2012 - 15:38 | Téma | red

Režisér Tomáš Vorel dotočil film Cestu do lesa zdroj: tisková zpráva

Režisér, scenárista a kameraman Tomáš Vorel dokončil natáčení filmu Cesta do lesa. Romantickou komedii, která má být volným pokračováním úspěšného snímku Cesta z města, natáčel deset měsíců, premiéru plánuje na začátek října. V hlavní roli se představí Vorlův syn Tomáš, Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bára Schlesingerová, Bolek Polívka, Eva Holubová a Jiří Schmitzer. Vorel na film získal grant fondu kinematografie.

Romantická komedie vznikala od loňského srpna s přestávkami až do konce května, tedy deset měsíců. Před kamerou se vystřídala všechna roční období. Podle režiséra to bylo náročné i proto, že příroda a krajina Rabštejna nad Střelou sice poskytuje fotogenické a půvabné scenérie, ne vždy ale štábu přálo počasí. Navíc bylo obtížné skloubit náročný časový režim všech herců.

"Hlavní a nejtěžší část výroby je hotová. Nyní budeme půl roku sedět ve studiu, abychom stihli premiéru naplánovanou na 4. října," uvedl Vorel. Za nejtěžší a nejdražší považuje animace zvířat, která jeho štáb čeká.

Cesta do lesa

Na scénáři se Vorel podílel s Bárou Schlesingerovou, kterou před 12 lety ještě jako Nimcovou objevil pro svůj film Cesta z města. Hudbu napsal Michal Vích ze skupiny Létající koberec. Distributorem snímku, který vznikl v koprodukci Vorlovy společnosti s Českou televizí, bude společnost Aerofilms.

Jednotlivé scény vznikaly v obydlích, lesích, polích a lukách Rabštejna nad Střelou, Nečtin, Manětína, Černé Hatě, Žlutic a okolí. Podle režiséra bude oslavou české krajiny.

Úspěch Cesty z města kdysi Vorla překvapil. Diví se, že si ho lidé pořád pouštějí, znají a citují. Jeho názvem se inspirovaly cestovní kanceláře, vznikly i stejnojmenné turistické trasy. Bára Nimcová, která se v něm objevila a s níž už tehdy psal scénář, nyní žije s mužem, dětmi, kravami a jednou veverkou v německé pohraniční vesničce Hohenberg.

 Cesta do lesa

"Jak se postupně hromadily naše vesnické zážitky a příběhy, rozhodli jsme se, že napíšeme pokračování Cesta do lesa. Jak název napovídá, už to není o útěku z civilizace, ale je to jasná cesta tam, odkud jsme jako lidé vzešli a kam se zase jednou navrátíme. Příběh je hlavně o stromech, zvířatech a houbách, tedy hlavně o lesácích, myslivcích, houbařích, zemědělcích a také přistěhovalcích z města zvaných náplavy," vysvětlil Vorel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.