Režisér Řehořek natočí pravdivý příběh byznysmena s Janem Budařem v hlavní roli

4. 11. 2010 - 7:16 | Téma | red

Režisér Řehořek natočí pravdivý příběh byznysmena s Janem Budařem v hlavní roli zdroj: tisková zpráva

Mladý režisér Tomáš Řehořek po snímcích Proměny a Piko, který se v kinech objeví 11. listopadu, připravuje další film. Má název Czechmademan, jeho scénář vznikl na motivy skutečného příběhu jednoho českého byznysmena a překvapivou hlavní roli v něm ztvární Jan Budař. Natáčet se začne už tento měsíc, sdělila ČTK mluvčí projektu a jeho koproducentka Dana Voláková.

Czechmademan bude podle ní černou komedií o "dítěti" našeho věku, americkým snem po česku. Mezi převahou líbivých, takzvaně hodných domácích komedií, půjde o snímek z drsné školy. Přinese prý také jeden z mála neobvyklých pohledů na uplynulých dvacet let české svobody v otevřené Evropě, potažmo světě.

"Originální příběh vznikl na základě vyprávění současného českého multimilionáře, který za svým cílem došel nikoliv přes tunely, zakázky a neprůhledné vazby, ale velmi svéráznou cestou 'švejkovského' selfmademana," uvedla Voláková. Příběh sleduje jeho nečítankovou kariéru - od otloukánka z chudé rodiny alkoholika ke králi internetových domén, který už jako kluk pochopil, že spolehnout se musí jedině sám na sebe. Režimem 80. let kličkoval nepříliš vzorově a přelomový listopad prožil mezi blázny v léčebně.

"Z netušených a nekonečných možností internetu vyroste ve finále virtuální blahobyt. Hrdina má všechno, dokonce plánuje hodně netradiční rodinu. Vypadá to na happyend, který se ovšem stylově zvrtne," charakterizovala mluvčí příběh filmu.

Producentská společnost NOGUP agency prý nejprve pořídila kamerový záznam téměř dvouhodinové zpovědi zmíněného byznysmena. Vyprávění zpracovali spisovatel Milan Bukovecký a debutující scenáristé Jiří Hubáček a Oto Klempíř, známý především z působení v hudební skupině J.A.R. Originální podívanou slibuje kamera Mexičana Antonia Riestry, který se podílel mimo jiné na slavných filmech Amores Perros a Frida, z domácích projektů na snímcích Normal a Lidice.

Lidice

Film se odehrává nejen v tuzemských reáliích; natáčet se proto bude i v Mnichově a v Šanghaji; Budař se bude muset dokonce naučit i trochu čínsky.

"V roli majitelky nevěstince se objeví Kateřina Brožová, další role ztvární například Martin Písařík, Jiří Langmajer, Jana Krausová, Michal Suchánek, Václav Marek, Miroslav Vladyka, Ester Kočičková, Vladimír Kratina, Antonín Duchoslav, Jiří Štěpnička a Norbert Lichý," dodala Voláková.

První klapka se ozve 7. listopadu na dostihovém závodišti v Chuchli. Tvůrci a štáb se tam vrátí ještě jednou, a to v rámci hlavního natáčení, které bude zahájeno 15. listopadu. Do kin by měl snímek zamířit koncem dubna příštího roku.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.