Režisér Neill Blomkamp chce natočit District 10

7. 3. 2015 22:30 - Novinky | Autor: Vojtěch Karlík

Režisér Neill Blomkamp chce natočit District 10 Zdroj: Archiv

Jihoafrický režisér Neill Blomkamp je nyní v kurzu. Před nedávnem potvrdil, že natočí pátého Vetřelce a nyní se nechal slyšet, že by rád natočil pokračování svého debutového snímku District 9.

Film District 9 popisující vztah lidí a mimozemšťanů, kteří žijí na zemi coby totální vyděděnci v ghettech, má stále dost fanoušků a pokračování se dalo vlastně očekávat mnohem dřív. Neill Blompkamp má nyní hodně práce s přípravami na návrat Vetřelců, které mu bude produkovat Ridley Scott, ale nechal se slyšet, že by rád viděl na velkém plátně sci-fi, kterému pracovně říká District 10.

Nápad na další film z prostředí světa, kde žijí mimozemští ztroskotanci na okraji lidské společnosti prý nosí v hlavě opravdu hodně dlouho. Podle vlastních slov se však nyní cítí trochu jako jeho hrdina Chappie - na okraji společnosti. "Mám v úmyslu ten film udělat, jen musím najít správný čas na to, abych se vrátil do Johannesburgu."

Zdroje: Movieweb

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.