Režisér Herz je nekompromisní pokud jde o erotické scény

4. 1. 2010 - 9:00 | Téma | red

Režisér Herz je nekompromisní pokud jde o erotické scény zdroj: tisková zpráva

Režisér slovenského původu Juraj Herz je při natáčení erotický scén nekompromisní, když se herečka nechce svléknout, hrozí jí i vyhazov. Přitom herci a herečky se prý často snaží erotickým scénám vyhnout. Ani ve svém novém českém hororu T.M.A. si tento známý filmový tvůrce neodpustil velice odvážné scény.

Už před 14 lety Herz téměř "vyhodil" ze svého filmu Pasáž mladou polskou herečku Malgorzatu Kożuchowskou. Protože je z katolické rodiny, měla prý s nahotou vážné problémy vzpomínal režisér, který má za sebou už více než čtyřicetiletou kariéru. Žádala , aby si mohla nechat spodní prádlo.

Herz však neustoupil. Jednoduše nechtěl, aby mu špatně natočená erotická scéna pokazila celý film. "Odpověděl jsem jí, 'Tak jděte o patro výš, tam je produkce, oni vám dají letenku zpátky do Varšavy a musím si, bohužel, najít někoho jiného'. Herečku potom přemluvil jeden polský kolega.

Kożuchowská se také objeví v novém hororu T.M.A., při jejimž natáčení se už ale svlékat nemusela. Erotickým scénám však neušli čeští herci. Režisér už za film získal dvě ceny festivalu Horrorfest v Jihoafrické republice.

Podle herce Ivana Trojana je natáčení erotických scén nepříjemné asi 99 procentům herců. Ve filmu Václav, kde hrál Trojan společně se Soňou Norisovou však nežádal, aby scénu s Norisovou změnili či vyškrtli. Podle něj ale patřila k nejkrajnějším, jaké kdy ve scénáři četl.

Slovenská herečka Zuzana Fialová odstoupila z natáčení velkovilmu Jánošík právě kvůli erotickým scénám.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.