Režisér Herz je nekompromisní pokud jde o erotické scény

4. 1. 2010 - 9:00 | Téma | red

Režisér Herz je nekompromisní pokud jde o erotické scény zdroj: tisková zpráva

Režisér slovenského původu Juraj Herz je při natáčení erotický scén nekompromisní, když se herečka nechce svléknout, hrozí jí i vyhazov. Přitom herci a herečky se prý často snaží erotickým scénám vyhnout. Ani ve svém novém českém hororu T.M.A. si tento známý filmový tvůrce neodpustil velice odvážné scény.

Už před 14 lety Herz téměř "vyhodil" ze svého filmu Pasáž mladou polskou herečku Malgorzatu Kożuchowskou. Protože je z katolické rodiny, měla prý s nahotou vážné problémy vzpomínal režisér, který má za sebou už více než čtyřicetiletou kariéru. Žádala , aby si mohla nechat spodní prádlo.

Herz však neustoupil. Jednoduše nechtěl, aby mu špatně natočená erotická scéna pokazila celý film. "Odpověděl jsem jí, 'Tak jděte o patro výš, tam je produkce, oni vám dají letenku zpátky do Varšavy a musím si, bohužel, najít někoho jiného'. Herečku potom přemluvil jeden polský kolega.

Kożuchowská se také objeví v novém hororu T.M.A., při jejimž natáčení se už ale svlékat nemusela. Erotickým scénám však neušli čeští herci. Režisér už za film získal dvě ceny festivalu Horrorfest v Jihoafrické republice.

Podle herce Ivana Trojana je natáčení erotických scén nepříjemné asi 99 procentům herců. Ve filmu Václav, kde hrál Trojan společně se Soňou Norisovou však nežádal, aby scénu s Norisovou změnili či vyškrtli. Podle něj ale patřila k nejkrajnějším, jaké kdy ve scénáři četl.

Slovenská herečka Zuzana Fialová odstoupila z natáčení velkovilmu Jánošík právě kvůli erotickým scénám.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.