Režisér Herz je nekompromisní pokud jde o erotické scény

- Téma autor: red

Režisér slovenského původu Juraj Herz je při natáčení erotický scén nekompromisní, když se herečka nechce svléknout, hrozí jí i vyhazov. Přitom herci a herečky se prý často snaží erotickým scénám vyhnout. Ani ve svém novém českém hororu T.M.A. si tento známý filmový tvůrce neodpustil velice odvážné scény.

Už před 14 lety Herz téměř "vyhodil" ze svého filmu Pasáž mladou polskou herečku Malgorzatu Kożuchowskou. Protože je z katolické rodiny, měla prý s nahotou vážné problémy vzpomínal režisér, který má za sebou už více než čtyřicetiletou kariéru. Žádala , aby si mohla nechat spodní prádlo.

Herz však neustoupil. Jednoduše nechtěl, aby mu špatně natočená erotická scéna pokazila celý film. "Odpověděl jsem jí, 'Tak jděte o patro výš, tam je produkce, oni vám dají letenku zpátky do Varšavy a musím si, bohužel, najít někoho jiného'. Herečku potom přemluvil jeden polský kolega.

Kożuchowská se také objeví v novém hororu T.M.A., při jejimž natáčení se už ale svlékat nemusela. Erotickým scénám však neušli čeští herci. Režisér už za film získal dvě ceny festivalu Horrorfest v Jihoafrické republice.

Podle herce Ivana Trojana je natáčení erotických scén nepříjemné asi 99 procentům herců. Ve filmu Václav, kde hrál Trojan společně se Soňou Norisovou však nežádal, aby scénu s Norisovou změnili či vyškrtli. Podle něj ale patřila k nejkrajnějším, jaké kdy ve scénáři četl.

Slovenská herečka Zuzana Fialová odstoupila z natáčení velkovilmu Jánošík právě kvůli erotickým scénám.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.