Režisér Coppola získal cenu za celoživotní přínos

19. 11. 2009 - 8:21 | Téma | red

Režisér Coppola získal cenu za celoživotní přínos zdroj: tisková zpráva

Americký režisér Francis Ford Coppola dnes na filmovém festivalu v italském Turíně převzal cenu za celoživotní přínos. "Za posledních 100 let se kino stalo světovým jazykem," řekl při této příležitosti sedmdesátiletý autor, režisér a producent Coppola, který na festivalu představil také svůj nový film Tetro. Uvedla to agentura ANSA.

Coppola zdroj: tisková zpráva Rodinné drama o italských imigrantech Tetro je založeno převážně na černobílých scénách, barevné obrazy jsou vyhrazeny pro vzpomínky hlavního hrdiny na jeho dětství. Autor o příběhu dále prozradil, že jde o tematické pokračování jeho filmu Dravé ryby z roku 1983, který pojednává o lásce a rivalitě mezi dvěma bratry.
Coppola v Turíně také vzdal hold svým italským kořenům: "Všichni moji prarodiče byli Italové a já se také jako Ital cítím."

Režisér Coppola obohatil filmový svět mnoha díly, například snímkem Divotvorný hrnec (1968), válečným dramatem z Vietnamu Apokalypsa (1979), třídílnou mafiánskou ságou Kmotr, filmem Dracula (1992) či právnickým dramatem Vyvolávač deště (1997). U řady filmů figuroval také jako herec, scenárista či producent.

Coppola se oženil v roce 1963 a s manželkou Eleanor mají tři děti. Rodina Coppolových patří k největším klanům v Hollywoodu, například dcera Francise Coppoly Sofie je úspěšnou režisérkou a jeho synovcem je slavný herec Nicolas Cage.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.