Režisér Avataru rozjíždí kampaň na podporu výsadby nových stromů

10. 4. 2010 - 16:00 | Téma | red

Režisér Avataru rozjíždí kampaň na podporu výsadby nových stromů zdroj: tisková zpráva

James Cameron, režisér jednoho z komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob Avataru, rozjel v brazilském Sao Paolu svou kampaň k vysázení milionu stromů v různých koutech planety. Informuje o tom agentura AFP.

První strom tohoto velkého ekologického projektu bude zasazen v neděli v parku Ibirapuera poblíž Sao Paola. Slavnosti se zúčastní i producent Avataru Jon Laudau.

James Cameron se po uvedení Avataru do kin už angažoval v několika ekologických projektech. Koncem března se v Manausu v Amazonii třeba zúčastnil mezinárodního fóra o udržitelném rozvoji, kde byl také někdejší americký viceprezident a významný aktivista boje proti klimatickým změnám Al Gore.

Cameron při této příležitosti napsal brazilskému prezidentovi Luizi Ináciovi Lula da Silvovi dopis, v němž ho požádal, aby ještě jednou zvážil projekt výstavby obří přehrady v Amazonii. Ta bude mít podle ochránců životního prostředí nezvratný negativní dopad na faunu a flóru oblasti a zničí životní podmínky původního obyvatelstva, které žije na březích řeky Xingú.

Brazilská vláda udělila ekologické povolení pro výstavbu kontroverzní přehrady s hydroelektrárnou Belo Monte na řece Xingú v Amazonském deštném pralese začátkem února.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.