Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby získala Oscara

29. 8. 2008 - 16:44 | Téma | red

Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby získala Oscara zdroj: tisková zpráva

Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby ve filmu Návrat do Cold Mountain

Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby ve filmu Návrat do Cold Mountain.

Snímek Návrat do Cold Mountain se odehrává v období americké Občanské války. Je příběhem věrnosti, odvahy i nesmírné síly člověka přežít ve jménu lásky a naděje. Hrdinkou je Ada Monroeová (Nicole Kidmanová), mladá žena vychovaná otcem v osvíceném duchu, který se však ukáže v krutých válečných dobách pro praktický život nepotřebný. V době, kdy zemi sužují válečné boje i stejně krutý teror v zázemí, musí svést Ada dramatický zápas o přežití, záchranu rodné farmy i vlastního štěstí. V dobách hladovění se sblíží s podivínskou tulačkou Ruby, která prokáže neocenitelné zkušenosti, ale osvědčí se i jako nejlepší přítelkyně.

Ruby jsem brala jako praktického člověka, který se o sebe umí postarat za všech okolností. Ví, jak do země zasadit semeno, co z něj vyroste a jak to sklidit. Umí se orientovat podle měsíce a slunce, zná roční období a podle větru pozná, co se bude dít. Až do chvíle, kdy potká Adu, však zcela postrádá emoce – postupem času se naučila dokonale čelit pocitům. Bylo pro mě fascinující hrát člověka, který se podobným způsobem otevírá a mění. Ruby začíná používat svou představivost a vyjadřovat své pocity. Je velmi zajímavé pozorovat, jak se t yto dvě ženy vzájemně učí věci, které ve svých životech postrádaly, a jak společnými silami rozvíjejí své schopnosti,“ říká o své postavě herečka Renée Zellwegerová.

Přehled udělených Oscarů za rok 2003

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.