Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby získala Oscara

29. 8. 2008 - 16:44 | Téma | red

Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby získala Oscara zdroj: tisková zpráva

Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby ve filmu Návrat do Cold Mountain

Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli získala Renée Zellwegerová za roli nedůtklivé tulačky Ruby ve filmu Návrat do Cold Mountain.

Snímek Návrat do Cold Mountain se odehrává v období americké Občanské války. Je příběhem věrnosti, odvahy i nesmírné síly člověka přežít ve jménu lásky a naděje. Hrdinkou je Ada Monroeová (Nicole Kidmanová), mladá žena vychovaná otcem v osvíceném duchu, který se však ukáže v krutých válečných dobách pro praktický život nepotřebný. V době, kdy zemi sužují válečné boje i stejně krutý teror v zázemí, musí svést Ada dramatický zápas o přežití, záchranu rodné farmy i vlastního štěstí. V dobách hladovění se sblíží s podivínskou tulačkou Ruby, která prokáže neocenitelné zkušenosti, ale osvědčí se i jako nejlepší přítelkyně.

Ruby jsem brala jako praktického člověka, který se o sebe umí postarat za všech okolností. Ví, jak do země zasadit semeno, co z něj vyroste a jak to sklidit. Umí se orientovat podle měsíce a slunce, zná roční období a podle větru pozná, co se bude dít. Až do chvíle, kdy potká Adu, však zcela postrádá emoce – postupem času se naučila dokonale čelit pocitům. Bylo pro mě fascinující hrát člověka, který se podobným způsobem otevírá a mění. Ruby začíná používat svou představivost a vyjadřovat své pocity. Je velmi zajímavé pozorovat, jak se t yto dvě ženy vzájemně učí věci, které ve svých životech postrádaly, a jak společnými silami rozvíjejí své schopnosti,“ říká o své postavě herečka Renée Zellwegerová.

Přehled udělených Oscarů za rok 2003

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.