Recesistická akce bude přípravou na pokračování filmu Dědictví

21. 6. 2010 - 12:00 | Téma | red

Recesistická akce bude přípravou na pokračování filmu Dědictví zdroj: tisková zpráva

Letošní ročník recesistické akce Starobrno Olšany Open, která se tradičně koná na farmě herce Bolka Polívky v Olšanech u Vyškova, bude přípravou na natáčení druhého pokračování komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Asi 500 účastníků při ní vytvoří živý lidský řetěz. Tím pak poputují dva "panáky" slivovice z farmy na jednu stranu do obce Olšany a na druhou do Habrovan.

"Uvidíme, jak se nám scéna podaří. Možná bychom ji mohli dát do závěru filmu," řekl Polívka ČTK. Lidský slivovicový řetěz vznikne 31. července.  Herec je pevně přesvědčený o tom, že jím nalité skleničky slivovice šťastně doputují řetězem až k ústům představitelů obou obcí. Štamprlata budou prý vysoká, aby se nevylila.

Polívka věří, že cestou nikdo nebude upíjet. "Snad se nám akce nezvrhne z živého lidského řetězu v bohapusté hromadné ochutnávání," poznamenal herec s úsměvem.

Natáčení druhého dílu komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág by mělo začít příští rok. Jeho název ještě není jasný a patrně jej nebude režírovat tvůrkyně prvního dílu Věra Chytilová. Podle Polívky by ale nad ním měla mít supervizi. Nový film bude pokračováním osudů bodrého venkovana Bohuša, který v prvním díle pohádkově zbohatl díky dědictví po příbuzných. Děj se posune o 20 let dál.

"Zase by v tom měl být odraz současné doby s kouskem vnitřního folkloru," řekl Polívka bez bližších podrobností. Podotkl jen, že by si moc přál, aby si i ve druhém dílu zahrála Dagmar Havlová. Počítá i s obsazením Arnošta Goldflama.

Film režisérky Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág se stal především na Moravě velkým hitem. Někteří jeho fanoušci se naučili celé pasáže filmu zpaměti. Jen na sociální síti Facebook má komedie přes 55.000 příznivců.

Snímek se točil před 20 lety v tehdy neznámé vesničce Olšany. Následně se v ní Polívka usadil a tamní nevyužitý kravín přebudoval na svoji farmu. Dnes už jde o rozsáhlý komplex s tenisovými kurty, krytou koňskou jízdárnou a hotelem, v němž se nyní bude s podporou evropských dotací budovat wellnes centrum.

Na farmu míří četní Polívkovi příznivci. Herec pro ně pořádá každé léto zábavnou akci Starobrno Olšany Open. V minulosti se při nich konala například klání v chytání much, házení flinty do žita či ve hře na pilu. Loni se stavěl Berlín - z berlí.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.