Recesistická akce bude přípravou na pokračování filmu Dědictví

21. 6. 2010 - 12:00 | Téma | red

Recesistická akce bude přípravou na pokračování filmu Dědictví zdroj: tisková zpráva

Letošní ročník recesistické akce Starobrno Olšany Open, která se tradičně koná na farmě herce Bolka Polívky v Olšanech u Vyškova, bude přípravou na natáčení druhého pokračování komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Asi 500 účastníků při ní vytvoří živý lidský řetěz. Tím pak poputují dva "panáky" slivovice z farmy na jednu stranu do obce Olšany a na druhou do Habrovan.

"Uvidíme, jak se nám scéna podaří. Možná bychom ji mohli dát do závěru filmu," řekl Polívka ČTK. Lidský slivovicový řetěz vznikne 31. července.  Herec je pevně přesvědčený o tom, že jím nalité skleničky slivovice šťastně doputují řetězem až k ústům představitelů obou obcí. Štamprlata budou prý vysoká, aby se nevylila.

Polívka věří, že cestou nikdo nebude upíjet. "Snad se nám akce nezvrhne z živého lidského řetězu v bohapusté hromadné ochutnávání," poznamenal herec s úsměvem.

Natáčení druhého dílu komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntág by mělo začít příští rok. Jeho název ještě není jasný a patrně jej nebude režírovat tvůrkyně prvního dílu Věra Chytilová. Podle Polívky by ale nad ním měla mít supervizi. Nový film bude pokračováním osudů bodrého venkovana Bohuša, který v prvním díle pohádkově zbohatl díky dědictví po příbuzných. Děj se posune o 20 let dál.

"Zase by v tom měl být odraz současné doby s kouskem vnitřního folkloru," řekl Polívka bez bližších podrobností. Podotkl jen, že by si moc přál, aby si i ve druhém dílu zahrála Dagmar Havlová. Počítá i s obsazením Arnošta Goldflama.

Film režisérky Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág se stal především na Moravě velkým hitem. Někteří jeho fanoušci se naučili celé pasáže filmu zpaměti. Jen na sociální síti Facebook má komedie přes 55.000 příznivců.

Snímek se točil před 20 lety v tehdy neznámé vesničce Olšany. Následně se v ní Polívka usadil a tamní nevyužitý kravín přebudoval na svoji farmu. Dnes už jde o rozsáhlý komplex s tenisovými kurty, krytou koňskou jízdárnou a hotelem, v němž se nyní bude s podporou evropských dotací budovat wellnes centrum.

Na farmu míří četní Polívkovi příznivci. Herec pro ně pořádá každé léto zábavnou akci Starobrno Olšany Open. V minulosti se při nich konala například klání v chytání much, házení flinty do žita či ve hře na pilu. Loni se stavěl Berlín - z berlí.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.