Příběh unesené a vězněné Rakušanky Kampuschové bude zfilmován

28. 5. 2010 - 13:00 | Téma | red

Příběh unesené a vězněné Rakušanky Kampuschové bude zfilmován zdroj: tisková zpráva

Smutný příběh Nataschi Kampuschové z Rakouska, kterou jako desetiletou unesl a osm let držel ve sklepním vězení na předměstí Vídně duševně narušený Wolfgang Priklopil bude zfilmován. Oznámila to německá produkční společnost Constantin Film. Natáčení má začít v roce 2011. Do kin by měl snímek vstoupit v roce 2012. Režísérem snímku bude bude německý producent a filmař Bernd Eichinger, který koprodukoval například film Nikde v Africe.

"Constantin Film a Bernd Eichinger se dohodli s Nataschou Kampuschovou na filmové adaptaci příběhu jejího únosu a věznění," uvedla podle agentury AFP společnost v prohlášení.

Kampuschovou Priklopil unesl jako školačku v roce 1998. Osm let ji držel v upraveném sklepě svého domu. V srpnu 2006 se osmnáctileté dívce podařilo uprchnout. Únosce poté spáchal sebevraždu.

"Mnoho soucitných vyjádření mě v posledních letech přivedlo k tomu, svěřit filmařům svůj osud," prohlásila v prohlášení nyní dvaadvacetiletá Rakušanka. Na scénáři se bude podílet novinář a scénárista Peter Reichard, jenž příběh Nataschi Kampuschové dlouhodobě sledoval při práci na reportáži, kterou odvysílala německá veřejnoprávní televize.

"Pro Petera Reicharda a mně samého to znamená vyprávět, co se skutečně stalo, po všech mediálních spekulacích a politických skandálech, které aféra Nataschi Kampuschové vyvolala," poznamenal Eichinger.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.