Přeneste si „kino svět“ do svého domova!

2. 2. 2015 - 13:33 | Dokina.cz | Adéla Prokopová

Přeneste si „kino svět“ do svého domova! zdroj: tisková zpráva

Filmy a seriály si řada z nás pouští pro zvýšení adrenalinu v krvi, nebo protože je prostě milujeme a sledování novinek nás baví. Na ty nejlepší premiéry si rádi zajdeme do kina, kde si vychutnáme tu pravou atmosféru, dynamický zvuk a obraz na velkém plátně. Ale proč si nepřenést kus této atmosféry do svého domova?

Nevšední filmový zážitek s domácím kinem

Jako v kinosále se budete cítit při sledování filmu přes domácí kino. Přináší to řadu výhod: nemusíte opustit pohodlí domova a ještě ušetříte na vstupenkách a drahém popcornu. Nejste omezeni programem kina ani rušeni ostatními návštěvníky. A když si budete chtít odskočit na toaletu, film jednoduše zastavíte a nic Vám z něho neuteče.

Vytvořte si kolem sebe příjemné prostředí: před sledováním filmu si připravte občerstvení, zapalte svíčky a obklopte měkkými polštáři. Připraveni? Můžete začít s Vaší vlastní projekcí!

Filmový zážitek s kvalitním domácím kinem

Pokud se teprve chystáte k nákupu domácího kina, neberte tu nejlevnější sestavu v supermarketu a raději zajděte do specializovaného obchodu. Kvalitní domácí kino Vám vydrží několik let a bude opravdu hrát. V tomto případě se vyplatí, když si připlatíte. Částka, kterou do sestavy investujete, se Vám v porovnání s cenami vstupenek brzy vrátí. Design a barvu vybírejte s ohledem na vybavení v obýváku. Ke každému nábytku se bude hodit sestava v černé barvě, která nikdy neomrzí.

Z čeho se skládá domácí kino?

V minulosti jej tvořilo DVD, v dnešní době je stále oblíbenější a vyhledávanější Blu-Ray přehrávač. Dále v sestavě nechybí pořádný basový reproduktor (neboli subwoofer) a pět výškových reproduktorů. Když je rozmístíte po obýváku, bude iluze kinosálu naprosto dokonalá.

Subwoofer nejlépe splní svou funkci a zvýší se jeho efektivnost, když jej postavíte do rohu místnosti. A jak rozestavit reproduktory? Dva dejte po obou bocích televizoru, jeden situujte doprostřed před televizi nebo nad ni a zbývající dva za prostor, kde sedíte.

Reprosoustava domácího kina je k dostání v různých tvarech. Platí, že čím více nerovnoběžných stran budou jednotlivé reproduktory mít, tím menší bude dunění, které by mohlo naštvat sousedy. Pokud preferujete klasický tvar obdélníku, ptejte se po reprosoustavách, které jsou pečlivě vytlumeny.

K domácímu kinu patří i televize s pořádnou uhlopříčkou. Tu byste měli umístit blízko ke stěně s okny, aby se od obrazovky neodráželo světlo. A jaká je optimální vzdálenost od pohovky? Uvádí se, že zhruba trojnásobek rozměru uhlopříčky.

Domácí kino sice úplně nenahradí projekci filmů v kinosálech, ale i tak Vám přinese nevšední zážitek z podívané. Prostorový zvuk Vás vtáhne do děje filmu, a pokud se rádi bojíte, zintenzivní pocity při nečekaných scénách.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.