Přeneste si „kino svět“ do svého domova!

2. 2. 2015 - 13:33 | Dokina.cz | Adéla Prokopová

Přeneste si „kino svět“ do svého domova! zdroj: tisková zpráva

Filmy a seriály si řada z nás pouští pro zvýšení adrenalinu v krvi, nebo protože je prostě milujeme a sledování novinek nás baví. Na ty nejlepší premiéry si rádi zajdeme do kina, kde si vychutnáme tu pravou atmosféru, dynamický zvuk a obraz na velkém plátně. Ale proč si nepřenést kus této atmosféry do svého domova?

Nevšední filmový zážitek s domácím kinem

Jako v kinosále se budete cítit při sledování filmu přes domácí kino. Přináší to řadu výhod: nemusíte opustit pohodlí domova a ještě ušetříte na vstupenkách a drahém popcornu. Nejste omezeni programem kina ani rušeni ostatními návštěvníky. A když si budete chtít odskočit na toaletu, film jednoduše zastavíte a nic Vám z něho neuteče.

Vytvořte si kolem sebe příjemné prostředí: před sledováním filmu si připravte občerstvení, zapalte svíčky a obklopte měkkými polštáři. Připraveni? Můžete začít s Vaší vlastní projekcí!

Filmový zážitek s kvalitním domácím kinem

Pokud se teprve chystáte k nákupu domácího kina, neberte tu nejlevnější sestavu v supermarketu a raději zajděte do specializovaného obchodu. Kvalitní domácí kino Vám vydrží několik let a bude opravdu hrát. V tomto případě se vyplatí, když si připlatíte. Částka, kterou do sestavy investujete, se Vám v porovnání s cenami vstupenek brzy vrátí. Design a barvu vybírejte s ohledem na vybavení v obýváku. Ke každému nábytku se bude hodit sestava v černé barvě, která nikdy neomrzí.

Z čeho se skládá domácí kino?

V minulosti jej tvořilo DVD, v dnešní době je stále oblíbenější a vyhledávanější Blu-Ray přehrávač. Dále v sestavě nechybí pořádný basový reproduktor (neboli subwoofer) a pět výškových reproduktorů. Když je rozmístíte po obýváku, bude iluze kinosálu naprosto dokonalá.

Subwoofer nejlépe splní svou funkci a zvýší se jeho efektivnost, když jej postavíte do rohu místnosti. A jak rozestavit reproduktory? Dva dejte po obou bocích televizoru, jeden situujte doprostřed před televizi nebo nad ni a zbývající dva za prostor, kde sedíte.

Reprosoustava domácího kina je k dostání v různých tvarech. Platí, že čím více nerovnoběžných stran budou jednotlivé reproduktory mít, tím menší bude dunění, které by mohlo naštvat sousedy. Pokud preferujete klasický tvar obdélníku, ptejte se po reprosoustavách, které jsou pečlivě vytlumeny.

K domácímu kinu patří i televize s pořádnou uhlopříčkou. Tu byste měli umístit blízko ke stěně s okny, aby se od obrazovky neodráželo světlo. A jaká je optimální vzdálenost od pohovky? Uvádí se, že zhruba trojnásobek rozměru uhlopříčky.

Domácí kino sice úplně nenahradí projekci filmů v kinosálech, ale i tak Vám přinese nevšední zážitek z podívané. Prostorový zvuk Vás vtáhne do děje filmu, a pokud se rádi bojíte, zintenzivní pocity při nečekaných scénách.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.