Právě vychází nové DVD H.R.Giger Revealed

28. 2. 2010 - 6:00 | Recenze | red

Právě vychází nové DVD H.R.Giger Revealed zdroj: tisková zpráva

Ponořte se do světa biomechanického surrealismu a nechte se unést bizardními krajinami plných vetřelců, erotomechanických konstrukcí a ďábelských nestvůr švýcarského výtvarníka H. R. Gigera. Právě vychází jeho DVD s názvem Revealed v luxusním, neobvyklém digipacku.

H.R. Giger, tvůrce postavy Vetřelce ve filmu Ridleyho Scotta, za kterou získal Oscara za nejlepší efekty, se narodil roku 1940 v malém švýcarském městečku. Jeho styl vychází ze surrealismu, existencionalismu a postkatastrofické skepse, kterou přinesly obě světové války. Největší inspiraci však nachází ve svých nočních můrách, které poté prezentuje ven. Typickými znaky jeho technokultury je potom násilí, brutalita, chaoz, zoufalství, ale také erotika a perverze. Do obrazů nasazuje torza, či jiné části lidských těl, obzvláště pak žen, které spojuje s chladnými fantaskními stroji. A právě takový hybrid, jakýsi mechanický organismus, Giger nazývá Biomechanoid.

HR Giger zdroj: tisková zpráva

Čekají vás dvě hodiny unikátních záběrů ze soukromí tohoto surrealistického umělce a poznáte svět jím vytvořeným. Samozřejmostí je dokonalý obraz doprovázený psychedelickou prostorovou hudbou. DVD je určeno nejširšímu publiku, od fanoušků Gigera, přes náročnejší znalce umělecké scény, až po obyčejné nadšence, kteří se chtějí nechat unést touto nadčasovou originální podívanou.

Objednat DVD H.R. Giger - Revealed za cenu 399 Kč

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.