Polívka a Roden v televizním spotu na České lvy

30. 1. 2010 - 16:30 | Téma | red

Polívka a Roden v televizním spotu na České lvy zdroj: tisková zpráva

V letošním televizním spotu na udělování výročních filmových cen Český lev nás budou ve vzájemném duelu otázek a odpovědí zvát herci Boleslav Polívka a Karel Roden. Petr Vachler, režisér večera a ředitel České filmové a televizní akademie, zvolil stejný model upoutávky jako v předchozích dvou letech.

Polívka i Roden splňují podmínku pro výběr protagonistů spotu, ve které stojí, že oba musí být držitelem Českého lva. Roden sošku obdržel za film z roku 2008 Hlídač č. 47. Polívka vlastní ocenění za snímek Zapomenuté světlo a také za válečné drama režiséra Jana Hřebejka Musíme si pomáhat.

Poté, co jsou aktéři duelu vybráni, musí se najít co nejzajímavější propojení s filmovou cenou a Magnesií jako jejím generálním partnerem, uvedl Vachler. "To letošní je zatím nejodvážnější," poznamenal.

V průběhu dvou a půl denního natáčení položil štáb Polívkovi i Rodenovi více nez 1000 otázek. Ve střižně se pak konečná podoba spotu rodila dva týdny. "Už po prvních projekcích jsem byl spokojený. Překvapila mě i reakce ostatních, že ještě neviděli Karla Rodena se tolik smát. Líbilo by se mi i třeba propojení Honza Budař a Zuzana Bydžovská, ale těch variant je hodně," dodal Vachler.

V předchozích dvou letech se ve spotech objevily dvojice Anna Geislerová - Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška - Ivan Trojan. Vachler ještě neví, zda touto cestou půjde i příští rok. "Pokud vznikne něco nového, bude to určitě po konzultaci s generálním partnerem Českého lva" uvedl.

Nominace budou vyhlášeny 6. února v pražském kině Lucerna v přímém přenosu České televize. Moderátorem večera bude herec, scenárista, zpěvák a muzikant Jan Budař, který je čtyřnásobným držitelem Českého lva.

Filmové ceny budou předány o měsíc později ve Velkém sále tohoto paláce. Večer budou podle serveru Novinky.cz moderovat Boleslav Polívka s Pavlem Liškou.

Na portálu www.ceskylev.cz se nyní konají divácké ankety o nejoblíbenější českou herečku a herce, nejoblíbenější filmovou dvojici, nejlepší český film roku 2009, nejoriginálnější český polistopadový snímek, nejlepší českou sci-fi/fantasy všech dob a nejlepší český polistopadový film.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.