Polívka a Roden v televizním spotu na České lvy

30. 1. 2010 - 16:30 | Téma | red

Polívka a Roden v televizním spotu na České lvy zdroj: tisková zpráva

V letošním televizním spotu na udělování výročních filmových cen Český lev nás budou ve vzájemném duelu otázek a odpovědí zvát herci Boleslav Polívka a Karel Roden. Petr Vachler, režisér večera a ředitel České filmové a televizní akademie, zvolil stejný model upoutávky jako v předchozích dvou letech.

Polívka i Roden splňují podmínku pro výběr protagonistů spotu, ve které stojí, že oba musí být držitelem Českého lva. Roden sošku obdržel za film z roku 2008 Hlídač č. 47. Polívka vlastní ocenění za snímek Zapomenuté světlo a také za válečné drama režiséra Jana Hřebejka Musíme si pomáhat.

Poté, co jsou aktéři duelu vybráni, musí se najít co nejzajímavější propojení s filmovou cenou a Magnesií jako jejím generálním partnerem, uvedl Vachler. "To letošní je zatím nejodvážnější," poznamenal.

V průběhu dvou a půl denního natáčení položil štáb Polívkovi i Rodenovi více nez 1000 otázek. Ve střižně se pak konečná podoba spotu rodila dva týdny. "Už po prvních projekcích jsem byl spokojený. Překvapila mě i reakce ostatních, že ještě neviděli Karla Rodena se tolik smát. Líbilo by se mi i třeba propojení Honza Budař a Zuzana Bydžovská, ale těch variant je hodně," dodal Vachler.

V předchozích dvou letech se ve spotech objevily dvojice Anna Geislerová - Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška - Ivan Trojan. Vachler ještě neví, zda touto cestou půjde i příští rok. "Pokud vznikne něco nového, bude to určitě po konzultaci s generálním partnerem Českého lva" uvedl.

Nominace budou vyhlášeny 6. února v pražském kině Lucerna v přímém přenosu České televize. Moderátorem večera bude herec, scenárista, zpěvák a muzikant Jan Budař, který je čtyřnásobným držitelem Českého lva.

Filmové ceny budou předány o měsíc později ve Velkém sále tohoto paláce. Večer budou podle serveru Novinky.cz moderovat Boleslav Polívka s Pavlem Liškou.

Na portálu www.ceskylev.cz se nyní konají divácké ankety o nejoblíbenější českou herečku a herce, nejoblíbenější filmovou dvojici, nejlepší český film roku 2009, nejoriginálnější český polistopadový snímek, nejlepší českou sci-fi/fantasy všech dob a nejlepší český polistopadový film.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.