Polívka a Roden v televizním spotu na České lvy

30. 1. 2010 - 16:30 | Téma | red

Polívka a Roden v televizním spotu na České lvy zdroj: tisková zpráva

V letošním televizním spotu na udělování výročních filmových cen Český lev nás budou ve vzájemném duelu otázek a odpovědí zvát herci Boleslav Polívka a Karel Roden. Petr Vachler, režisér večera a ředitel České filmové a televizní akademie, zvolil stejný model upoutávky jako v předchozích dvou letech.

Polívka i Roden splňují podmínku pro výběr protagonistů spotu, ve které stojí, že oba musí být držitelem Českého lva. Roden sošku obdržel za film z roku 2008 Hlídač č. 47. Polívka vlastní ocenění za snímek Zapomenuté světlo a také za válečné drama režiséra Jana Hřebejka Musíme si pomáhat.

Poté, co jsou aktéři duelu vybráni, musí se najít co nejzajímavější propojení s filmovou cenou a Magnesií jako jejím generálním partnerem, uvedl Vachler. "To letošní je zatím nejodvážnější," poznamenal.

V průběhu dvou a půl denního natáčení položil štáb Polívkovi i Rodenovi více nez 1000 otázek. Ve střižně se pak konečná podoba spotu rodila dva týdny. "Už po prvních projekcích jsem byl spokojený. Překvapila mě i reakce ostatních, že ještě neviděli Karla Rodena se tolik smát. Líbilo by se mi i třeba propojení Honza Budař a Zuzana Bydžovská, ale těch variant je hodně," dodal Vachler.

V předchozích dvou letech se ve spotech objevily dvojice Anna Geislerová - Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška - Ivan Trojan. Vachler ještě neví, zda touto cestou půjde i příští rok. "Pokud vznikne něco nového, bude to určitě po konzultaci s generálním partnerem Českého lva" uvedl.

Nominace budou vyhlášeny 6. února v pražském kině Lucerna v přímém přenosu České televize. Moderátorem večera bude herec, scenárista, zpěvák a muzikant Jan Budař, který je čtyřnásobným držitelem Českého lva.

Filmové ceny budou předány o měsíc později ve Velkém sále tohoto paláce. Večer budou podle serveru Novinky.cz moderovat Boleslav Polívka s Pavlem Liškou.

Na portálu www.ceskylev.cz se nyní konají divácké ankety o nejoblíbenější českou herečku a herce, nejoblíbenější filmovou dvojici, nejlepší český film roku 2009, nejoriginálnější český polistopadový snímek, nejlepší českou sci-fi/fantasy všech dob a nejlepší český polistopadový film.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.