Paul Hogan se po dohodě s úřady vrací z Austrálie do USA

- eXtra kiNo autor: red

Australský herec Paul Hogan, známý především jako představitel Mika "krokodýla" Dundeeho, smí opustit Austrálii. Herci, který údajně dluží na daních za 34 milionů dolarů nepřiznaných příjmů (více než 650 milionů korun), zakázaly australské úřady opustit zemi před dvěma týdny. Jeho právník dnes novinářům sdělil, že se Hogan po dohodě s úřady může vrátit do USA za svou rodinou.

Sedmdesátiletý herec dostal příkaz neopouštět Austrálii před dvěma týdny, kdy přiletěl na pohřeb své matky, která zemřela ve věku 101 let. Nemohl se tak vrátit do Los Angeles, kde trvale žije se synem a manželkou, herečkou Lindou Kozlowskou, která byla jeho partnerkou také v "krokodýlovi".

Hoganův právník Andrew Robinson dnes řekl novinářům, že se herec dohodl s australským daňovým úřadem. Podle Robinsona ale Hogan nadále tvrdí, že je nevinný a není si vědom žádného porušení zákona.

Spor o nezaplacené daně se táhne v Hoganově případu již pět let. Herec je podezřelý z toho, že část svých příjmů odvedl do takzvaných daňových rájů, dosud ale nebyl z ničeho obviněn. Hogan veřejně prohlašuje, že je nevinný, a označuje postup daňového úřadu za zoufalý pokus načapat nějakou celebritu při krácení daní.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.