Paddington - slavný britský medvídek vstoupil do kin stylově na Vánoce, recenze

25. 12. 2014 19:18 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Paddington - slavný britský medvídek vstoupil do kin stylově na Vánoce, recenze zdroj: Archiv

Medvídek Paddington je prý pro Angličana asi totéž, co pro Švéda Karkulín ze střechy, či pro našince třeba Křemílek a Vochomůrka. Tradice vznikla v roce 1958, kdy se na scéně objevila první kniha Michaela Bonda. Nyní má medvěd s červeným kloboukem za sebou knih hned několik, kreslený seriál a na vánoční svátky vstoupil do kin i celovečerní hraný film anglického režiséra Paula Kinga. Hledáte-li pro sebe a svoje ratolesti vkusnou sváteční zábavu, pak rozhodně s Paddingtonem neprohloupíte.

Medvídek Paddington bydlí kdesi uprostřed nejtemnějšího Peru v hluboké džungli. Žije spokojeně se svým medvědím strýčkem a tetou, ale jednoho dne přijde zemětřesení a jejich domov je zničen. Strýček zemře a teta se rozhodne medvídka vyslat do Londýna, kde žije prý slavný cestovatel, který je kdysi navštívil. U něho by malé zvířátko mělo nalézt nový domov. Místo toho však skončí osamoceno na paddingtonském nádraží, kde si jej všimne rodina pana Fouska (tedy vlastně pardon, pana Browna), která mu nabídne dočasné přístřeší.

paddington zdroj: Archiv

 

Od toho okamžiku se před námi začne odvíjet mix několika typických "zvířecích" zápletek. Na jedné straně je to příběh o zlé ženské (Nicole Kidman), která vycpává zvířata a malý medvěd by mohl být docela dobrou trofejí. Druhou hlavní zápletkou je samozřejmě výchovný aspekt, v němž tatínek Paddingtona nechce, pak chce, následně zase nechce, aby jej nakonec začal milovat jako jeho žena a syn s dcerou. A za třetí?

Paddington je však především dětským příběhem, kde není nouze o vtipné až bláznivě pojaté okamžiky, ale se zde celkem s citem nakládá i s prvky tragédie. Jenže proti takovým okamžikům je medvídek skutečně silným kalibrem a za zády s docela zábavnou typickou filmovou britskou rodinou dokáže všemu vzdorovat s naivitou a dobrým srdcem.

zdroj: A-Company

Paddington jde do kin ve správný okamžik. Látka ve filmu je značně vyčpělá, vlastně jsme už všechno mnohokrát viděli, ale režisér Paul King si s tím poradil více než solidně. Pokud si pamatujete na parádní sitcom Mighty Boosh, pak vězte, že určitý duch tohoto originálního seriálu zůstal i v příběhu Paddingtona

Film to rozhodně není kdovíjak originální, ale pro děti je to úžasný mix crazy komedie a neuvěřitelného dobrodružství. A je úplně jedno, že už poněkolikáté sledujeme vlastně zápletku o stmelení jedné ne zrovna šťastné rodiny.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

18. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji She-Hulk.
Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

17. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Warnerům by se líbil další Joker, ale co na to Phoenix?
První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

16. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Lucasfilm a Disney konečně ukázali první záběry z druhé sezóny seriálu The Mandalorian.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.