Otevření světa Harryho Pottera v Orlandu přilákalo tisíce lidí

19. 6. 2010 - 19:00 | Téma | red

Otevření světa Harryho Pottera v Orlandu přilákalo tisíce lidí     zdroj: tisková zpráva

Tisíce nedočkavců se včera tísnily u hlavní brány ještě před slavnostním otevřením zábavního parku Kouzelný svět Harryho Pottera v Orlandu na Floridě. Fanoušci čarodějnického učně zde mohou proniknout do jeho světa, ochutnat máslový ležák či čokoládové žabky a hlavně: navštívit velkolepý hrad Bradavice, kde Harry Potter se svými přáteli studovali kouzla. První návštěvníky vítal osobně představitel malého čaroděje Daniel Radcliffe.

Po otevření se u jednotlivých atrakcí tvořily fronty, nejdéle, až 90 minut, čekali zájemci na Radcliffeův podpis a u atrakce Harry Potter a zakázaná jízda. Někteří skalní fanoušci, jako osmnáctiletý Zach Foster z Clermontu se třemi přáteli, u parku dokonce přenocovali, aby dnes dopoledne byli uvnitř mezi prvními.

"Byli jsme mile překvapeni. Bylo to o trochu více, než jsem očekávali," komentoval návštěvnost Bill Davis, předseda společnosti Universal Orlando, která park provozuje.
Do parku, který se zřejmě stane vyhledávanou atrakcí, se jde kamennou vstupní branou a kolem expresu chrlícího páru. Dokonalá kopie hradu se tyčí nad okolními střechami chatrných domků a obchodů, jaké znají diváci filmů o Harrym Potterovi. V jednom z nich je k mání lotroskop i ultradlouhé uši. Mnoho prvních návštěvníků využilo možnost zakoupit šaty a různé doplňky svých hrdinů.

Harry Potter Orlando zdroj: tisková zpráva

Šéf parku Mark Woodbury již dříve řekl, že jakmile padlo rozhodnutí vytvořit svět Harryho Pottera v reálu, začalo se pracovat na každém detailu, aby výsledek byl nezpochybnitelný.
Park ocenil i Radcliffe. "Jsme vděční, že další část pozůstalosti Harryho Pottera je tak dobře ošetřena," prohlásil podle Los Angeles Times mladý muž, kterého příběhy malého čaroděje proslavily po celém světě.

Vrcholem návštěvy parku je podle provozovatelů atrakce zvaná Harry Potter a zakázaná jízda. Každý při ní zažije autentické pocity letu na koštěti. Do nosu mu stoupá kouř a na tvář dopadají kapky vody, když se řítí kolem scén z Harryho života - famfrpálového hřiště až po ohromné pavouky a draky. Jízdu provází projekce postav známých z filmů.

Harry Potter Orlando

Společnost provozující Potterův zábavní osmihektarový park na Floridě již před dnešním otevřením začala podle agentury Reuters prodávat speciální prázdninové balíčky. Dospělí zájemci za čtyřdenní pobyt ze základní nabídky zaplatí 645 dolarů (více než 12.200 korun) a čtyřčlenná rodina 1548 dolarů (asi 29.000 korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.