Očekávanou Dunu postihl zase další odklad

28. 6. 2021 - 13:10 | Novinky | Adam Homola

Očekávanou Dunu postihl zase další odklad zdroj: Foto: Vanity Fair

Duna je jeden z těch největších a nejočekávanějších velkofilmů, který musel celosvětové pandemii koronaviru couvnout a projít si několika odklady.

Ten poslední odsunul film na 1. října letošního roku, jenže to už teď zase neplatí. Aktuální datum premiéry zní 22. října letošního roku. Odklad to tak ve výsledku není velký a už v září bude mít Duna svoji festivalovou premiéru, takže více jak měsíc před regulérní premiérou bude jistě internet plný dojmů.

Snad se tentokrát už skutečně dočkáme, i když ani 22. říjen nemusí být definitivní. Loňské léto vypadalo co do covidu také dobře, jen aby na podzim dorazily další vlny a téměř všechno se zavřelo. Nad letošním podzimem stále visí otazník, ale doufejme, že to bude lepší a že kina zůstanou otevřená.

Za připomenutí stojí, že z Duny budou nakonec dva filmy založené na příběhu první knihy. První film, jednoduše pojmenovaný Duna, dorazí 22. října a pokryje zhruba první polovinu knihy. Zatímco druhý film, který zatím ještě nemá oficiální název, pokryje druhou polovinu. V přípravě je mimochodem také prequelový seriál pro HBO Max a záleží na úspěchu filmů, jestli to tímhle všechno skončí, nebo zda se bude točit dál – ostatně knižního materiálu je na případnou filmovou sérii dostatek.

V Duně hrají Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Javier Bardem a další. Celé to pak má na svědomí výborný režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Sicario, Příchozí, Blade Runner 2049...).

zdroj: Vertical Entertainment

Zdroje: Variety

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.