"Největší nárůst diváků samozřejmě očekáváme spuštěním celoplošné distribuce v USA, Kanadě a ve Velké Británii," řekl Mináč. Je spokojen s tím, že jeho snímek se s bilancí téměř 50.000 diváků stal nejnavštěvovanějším dokumentárním filmem v ČR za rok 2011 i že se dostal v příslušné kategorii do nominací na Českého lva.
Nickyho rodina získala i ceny na festivalech. "Úspěšné tažení začalo loni v létě Cenou diváka na MFF v Karlových Varech a pokračovalo ve světě, například cenou za nejlepší dokumentární film na přehlídce Montreal World Film, oceněním na festivalu v Jeruzalémě a dalšími šesti cenami. V současnosti je přijat na tři desítky přehlídek," dodal Mináč.
Nadšené reakce diváků a kritiků získal podle něj například na nedávno skončené přehlídce Santa Barbara Film Festival. "Je to úžasný film z každé perspektivy. Dojemný, silný a neobyčejně prospěšný. Jestli jste někdy uvažovali nad tím, jak jeden člověk může mít skutečný vliv na svět - tak Winton je odpovědí," uvedl člen výboru festivalu Marshey Bernstein.
Nickyho rodinu také zařadily do svého vysílání velké televizní stanice jako německá ARD (v německém dabingu), která zároveň film nominovala na evropskou cenu Civis, či belgická RTBF ve francouzštině. "Co mě však skutečně ohromilo, byly odezvy na film dokonce v čínštině či khmerštině," podotkl Mináč.
Na základě uvedení jeho snímku v Austrálii, USA, Německu, Velké Británii a ČR vznikají vzdělávací projekty, do kterých se zapojují tisíce studentů. "Všude se opakuje jedna věc: děti a studenti chtějí s naším světem vykonat něco podobného jako pan Winton. Pro ně do Nickyho rodiny nepatří jen lidé, kteří mu přímo vděčí za svůj život, ale všichni, kdo chtějí něco pozitivního vykonat pro druhé," doplnil režisér.