O natáčení filmu Sklapni a zastřel mě

17. 10. 2005 - 12:30 | Téma | red

O natáčení filmu Sklapni a zastřel mě zdroj: tisková zpráva

Když se v roce 2003 umístil krátký film režiséra Steena Agra na druhém místě na UK 48 Hour Film Challenge, většina lidí by ho ráda viděla na místě prvním

Když se v roce 2003 umístil krátký film režiséra Steena Agra na druhém místě na UK 48 Hour Film Challenge, většina lidí by ho ráda viděla na místě prvním. „Ten film byl úžasný a my jsme jenom zírali, jak dobré to je. Potom se navíc ukázalo, že Steen chodí pravidelně k nám ho hospody,“ říká Paul Sherwood, producent společnosti Storitel. Nad pivem v hospodě v Didsbury se Steen zmínil o několika scénářích, na kterých právě pracoval. Jeden z nich byl právě nápad Sklapni a zastřel mě – příběh jednoho anglického chlapíka, kterému na dovolené nešťastnou náhodou zemře manželka. Šlo samozřejmě o komedii. „Steen nás ohromil. Scénář nás všechny rozesmál. Chtěli jsme natočit celovečerní film a nikdy jsme nebyli v Praze.“ To byl hlavní důvod, proč Sherwood souhlasil s tím, že Soritel vyprodukuje Steenův film a splní mu tak jeho „český sen“.

Plán byl prostý. Natočit ambiciózní scénář v cizí zemi, s cizími herci a štábem za velmi málo peněz. „Měli jsme co dělat, aby to vyšlo, ale nakonec se to podařilo“. Sklapni a zastřel mě je černá komedie i film o přátelství a gangsterech. „Mám rád filmy, které překvapí a vezmou vás někam, kam se často nedostanete. Myslím, že můj film je docela mainstreamový, jen je v něm pár podivných věcí. Snažím se, aby moje filmy byly něco mezi ranými Spielbergovými filmy a bratry Coeovými,“ říká režisér.

Film je vystavěn na několika klíčových scénách – pád sochy, Colinův pokus o sebevraždu a kousky gangsterova psa měly být ve filmu hned od začátku. „Zbytek prostě nějak vyplynul z absurdity světa. Vpouštím obyčejné postavy do neobyčejných situací a pozoruji, jak se s tím poperou. Také jsem chtěl natočit film na celkem ponuré téma – sebevraždy – ale podat to pozitivním způsobem. Vlastně to vůbec není příběh o smrti, jde spíš o to, jak se vyrovnat se svým osudem a vědět, jak dál pokračovat životem.“

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.