O čem je film O Ječmínkovi

24. 8. 2006 - 13:02 | Téma | red

O čem je film O Ječmínkovi zdroj: tisková zpráva

Kdysi dávno žil na Moravě zeman Jan (Petr Vondráček), pán z Chropyně. Jeho moc a bohatství sice nebylo veliké, ale oblibu u šlechticů si získal svou chrabrostí a vítězstvím nad tureckými hordami

Kdysi dávno žil na Moravě zeman Jan (Petr Vondráček), pán z Chropyně. Jeho moc a bohatství sice nebylo veliké, ale oblibu u šlechticů si získal svou chrabrostí a vítězstvím nad tureckými hordami. A právě v okamžiku, kdy se vracel z turecké bitvy, uviděl stát v řece krásnou dívku. Jmenovala se Marína (Ester Geislerová). Pohledný a statný Jan se ale líbí také zlé víle Plevelici. Ta žila společně s Dobrou vílou polí a mladičkou vílou Chrpkou v lukách a polích úrodné Hané. Plevelice si umínila, že Jana musí dostat za každou cenu, aby tak získala znovu své mládí a krásu.

Uplynul čas a na zámku se odbývala svatba Maríny a Jana. Ve chvíli, kdy vznešení i prostí hosté s radostí blahopřáli šťastným novomanželům, přihnal se do zámku, s poselstvím od zemského sněmu pánů, hrabě Radslav. Přinesl Janovi zprávu, že byl po smrti starého vladaře zvolen novým markarbětem Moravy. Do zámku však přijíždí i komtesa Plevelice. Ví, že musí udělat všechno, aby získala Janovu pozornost. Vchází do zámecké síně ve chvíli, kdy biskup předává Janovi nejen symboly jeho moci, ale také zprávu o nových nájezdech Turků.

Jan odjíždí do bitvy a Marína vládne místo něj. Laskavou Marínu si lid brzy oblíbí a když se Jan vrací z bitvy, hněvá se, že jej nikdo nevítá. Janovi na jeho ženu žalují správci a drábové a těhotné Maríně nezbývá než před manželovou narůstající zlobou utéct ze zámku. Na útěku se jí narodí chlapec Ječmínek (Radim Drexler). Čím víc se s ním pak ukrývá, tím hlasitěji se ke slovu dostávají báchorky o dobrotě malého následníka a o jeho nadpřirozených schopnostech. Ve chvíli, kdy se otec Jan setká se svým synkem, všechna zlá kouzla pominou a do kraje zlatavých polí přijde znovu dobrá vůle a láska.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.