O čem je film Láska na inzerát

3. 7. 2008 - 10:16 | Téma | red

O čem je film Láska na inzerát zdroj: tisková zpráva

Sarah č asto a r á da hl í d á hravou newfoundlan ď anku jm é nem Matka Tereza, kterou dostala od sv é ho bratra Michaela

Sarah často a ráda hlídá hravou newfoundlanďanku jménem Matka Tereza, kterou dostala od svého bratra Michaela. Fenka poskytuje své paní bezpodmínečnou lásku, čímž vytváří protiváhu ke vztahům mezi lidmi. Matku Terezu ve skutečnosti hrály feny Molly a Mabel, které pro film doporučil trenér zvířat Boone Narr. Jakkoli se fenky na plátně zdály dospělé, byla to teprve šestiměsíční štěňata. Poté, co natáčení skončilo, Goldberg, který je velkým milovníkem psů, obě fenky adoptoval, čímž se mu jeho domácí smečka rozrostla na šest členů.

Pes z knižní předlohy od Claire sice nebyl newfounlanďan, ale já jsem do této rasy takový blázen, že jsem si ji do filmu prosadil. Newfoundlanďané mají mírnou a přátelskou povahu a jejich oči ukazují, že by vás nikdy nezradili. Narrův tým si několik měsíců před natáčením vyhlédl dvě vhodné fenky a ihned s nimi začal cvičit. To, co je pro jednoho psa slabina, je u druhého velká výhoda, říká Narr, který se domnívá, že výcvik je třeba směřovat tak, aby každé zvíře zdokonalilo své přednosti a nezaměnitelné vlastnosti.

Mimo tradiční dovednosti jako běh, sedání, štěkání a mazlení se na povel však bylo třeba fenky naučit jednu z nejobtížnějších disciplín chůzi vedle pána. Zvířata se musí soustředit na svého filmového majitele, se kterým dosud měla jen minimální kontakt, a dělat, že si nevšímají trenéra, který jim od kamery udílí povely. Trenérovy dovednosti se nejvíce zúročily ve scéně v parku na Long Beach, kde bylo přítomno 26 psů různých ras, a obě fenky se musely rychle adaptovat na nové prostředí a pachy. Gary naštěstí chtěl, aby na plátně vládl kontrolovaný chaos, říká Narr se smíchem.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.