O čem je film Bronson

13. 7. 2009 - 16:21 | Téma | red

O čem je film Bronson zdroj: tisková zpráva

Charlie Bronson, jeden z nejznámějších trestanců Velké Británie, se nejdřív rozpláče a vzápětí rozchechtá do tváře divákům svého vlastního představení – s obličejem namaskovaným po klaunsku na bílo

Charlie Bronson, jeden z nejznámějších trestanců Velké Británie, se nejdřív rozpláče a vzápětí rozchechtá do tváře divákům svého vlastního představení – s obličejem namaskovaným po klaunsku na bílo. Tak začíná cesta do duše zdivočelého zvířete, drtícího všechna měřítka, podle kterých se naše společnost rozhodla žít. Režisér Nicholas Winding Refn tvrdí, že hlavní hrdina strávil tolik let ve vězení kvůli své netuchající žízni po slávě. Právě tuto stránku jeho osobnosti se na plátně pokusil zachytit. Bronson je sledem obscenit a surovostí, které vyprávějí onejen o stavu mysli jednoho násilníka, ale i o stavu společnosti.

V roce 1974 se devatenáctiletý výrostek Michael Peterson s hlavou plnou snů a puškou s podomácku upilovanou hlavní vydal vyloupit poštu. Byl zatčen a odsouzen na sedm let. Následně strávil ve vězení 34 let, z toho 30 na samotce. Jeho příběh byl námětem k britskému filmu Bronson, který byl uveden také na karlovarském festivalu v sekci Jiný pohled.

Nejslavnějšího britského vězně ztvárnil Tom Hardy. Hardy studoval herectví v Londýně a svůj celovečerní debut si odbyl v roce 2001 ve válečném dramatu Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen.

Režisér Nicholas Winding Refn, původem z Dánska, má za sebou řadu filmů o násilnících, zejména mužích. V počátcích této práce ho napadlo, že by bylo dobré se s Bronsonem osobně setkat. "Ale protože nejsem Angličan, ministerstvo vnitra by to nedovolilo. Nicméně jsem od něj dostal milý dopis a později se mi s ním podařilo asi dvacet minut mluvit po telefonu," uvedl. Požádal ho prý, jestli by mohl nahrát nějaký hlasový záznam, který by bylo možno začlenit do scénáře, a on mu ho poslal. "Celkově vzato bylo fajn s ním spolupracovat," dodal režisér, který na sebe v roce 1996 upozornil extrémně násilným filmem Pusher.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.