O čem je film Bronson

13. 7. 2009 - 16:21 | Téma | red

O čem je film Bronson zdroj: tisková zpráva

Charlie Bronson, jeden z nejznámějších trestanců Velké Británie, se nejdřív rozpláče a vzápětí rozchechtá do tváře divákům svého vlastního představení – s obličejem namaskovaným po klaunsku na bílo

Charlie Bronson, jeden z nejznámějších trestanců Velké Británie, se nejdřív rozpláče a vzápětí rozchechtá do tváře divákům svého vlastního představení – s obličejem namaskovaným po klaunsku na bílo. Tak začíná cesta do duše zdivočelého zvířete, drtícího všechna měřítka, podle kterých se naše společnost rozhodla žít. Režisér Nicholas Winding Refn tvrdí, že hlavní hrdina strávil tolik let ve vězení kvůli své netuchající žízni po slávě. Právě tuto stránku jeho osobnosti se na plátně pokusil zachytit. Bronson je sledem obscenit a surovostí, které vyprávějí onejen o stavu mysli jednoho násilníka, ale i o stavu společnosti.

V roce 1974 se devatenáctiletý výrostek Michael Peterson s hlavou plnou snů a puškou s podomácku upilovanou hlavní vydal vyloupit poštu. Byl zatčen a odsouzen na sedm let. Následně strávil ve vězení 34 let, z toho 30 na samotce. Jeho příběh byl námětem k britskému filmu Bronson, který byl uveden také na karlovarském festivalu v sekci Jiný pohled.

Nejslavnějšího britského vězně ztvárnil Tom Hardy. Hardy studoval herectví v Londýně a svůj celovečerní debut si odbyl v roce 2001 ve válečném dramatu Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen.

Režisér Nicholas Winding Refn, původem z Dánska, má za sebou řadu filmů o násilnících, zejména mužích. V počátcích této práce ho napadlo, že by bylo dobré se s Bronsonem osobně setkat. "Ale protože nejsem Angličan, ministerstvo vnitra by to nedovolilo. Nicméně jsem od něj dostal milý dopis a později se mi s ním podařilo asi dvacet minut mluvit po telefonu," uvedl. Požádal ho prý, jestli by mohl nahrát nějaký hlasový záznam, který by bylo možno začlenit do scénáře, a on mu ho poslal. "Celkově vzato bylo fajn s ním spolupracovat," dodal režisér, který na sebe v roce 1996 upozornil extrémně násilným filmem Pusher.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.