O čem je film Bronson

13. 7. 2009 - 16:21 | Téma | red

O čem je film Bronson zdroj: tisková zpráva

Charlie Bronson, jeden z nejznámějších trestanců Velké Británie, se nejdřív rozpláče a vzápětí rozchechtá do tváře divákům svého vlastního představení – s obličejem namaskovaným po klaunsku na bílo

Charlie Bronson, jeden z nejznámějších trestanců Velké Británie, se nejdřív rozpláče a vzápětí rozchechtá do tváře divákům svého vlastního představení – s obličejem namaskovaným po klaunsku na bílo. Tak začíná cesta do duše zdivočelého zvířete, drtícího všechna měřítka, podle kterých se naše společnost rozhodla žít. Režisér Nicholas Winding Refn tvrdí, že hlavní hrdina strávil tolik let ve vězení kvůli své netuchající žízni po slávě. Právě tuto stránku jeho osobnosti se na plátně pokusil zachytit. Bronson je sledem obscenit a surovostí, které vyprávějí onejen o stavu mysli jednoho násilníka, ale i o stavu společnosti.

V roce 1974 se devatenáctiletý výrostek Michael Peterson s hlavou plnou snů a puškou s podomácku upilovanou hlavní vydal vyloupit poštu. Byl zatčen a odsouzen na sedm let. Následně strávil ve vězení 34 let, z toho 30 na samotce. Jeho příběh byl námětem k britskému filmu Bronson, který byl uveden také na karlovarském festivalu v sekci Jiný pohled.

Nejslavnějšího britského vězně ztvárnil Tom Hardy. Hardy studoval herectví v Londýně a svůj celovečerní debut si odbyl v roce 2001 ve válečném dramatu Ridleyho Scotta Černý jestřáb sestřelen.

Režisér Nicholas Winding Refn, původem z Dánska, má za sebou řadu filmů o násilnících, zejména mužích. V počátcích této práce ho napadlo, že by bylo dobré se s Bronsonem osobně setkat. "Ale protože nejsem Angličan, ministerstvo vnitra by to nedovolilo. Nicméně jsem od něj dostal milý dopis a později se mi s ním podařilo asi dvacet minut mluvit po telefonu," uvedl. Požádal ho prý, jestli by mohl nahrát nějaký hlasový záznam, který by bylo možno začlenit do scénáře, a on mu ho poslal. "Celkově vzato bylo fajn s ním spolupracovat," dodal režisér, který na sebe v roce 1996 upozornil extrémně násilným filmem Pusher.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.