Nový Zéland má zatím jen padesáti procentní šanci na natáčení Hobita

27. 10. 2010 - 12:40 | Téma | red

Nový Zéland má zatím jen padesáti procentní šanci na natáčení Hobita zdroj: tisková zpráva

Nový Zéland má šanci jen půl na půl, že produkce velkorozpočtového snímku režiséra Petra Jacksona Hobit zůstane v zemi. Po setkání se zástupci filmového studia Warner Bros. to řekl novozélandský premiér John Key. Wellington podle něj nemůže konkurovat jiným zemím, které studiu v souvislosti s údajným přesunem projektu za půl miliardy dolarů (téměř devět miliard korun) učinily finanční nabídky.

"Jasně jsme dali na vědomí, že nemůžeme překonat rozdíl", který vytvořily ostatní země, řekl podle agentury Reuters Key.

Zástupci hollywoodského studia minulý týden po krátkém bojkotu filmu ze strany filmových odborů oznámili, že budou uvažovat o přesunu natáčení dvoudílné adaptace románu J.R.R. Tolkiena z Nového Zélandu do zámoří. Podle některých zpráv uvažoval Warner Bros. o natáčení v Anglii, Skotsku, Irsku, Kanadě, Austrálii nebo východní Evropě.
Novozélandská vláda se pokusila vyjasnit části zákoníku práce, kvůli němuž filmové odbory vyhlásily bojkot filmu. "Odejdou odtud, pokud do toho nevneseme jasno," řekl Key. Udržení produkce "doma" je podle něj ještě možné, ale nejsou prý žádné záruky. "Řekl bych, přinejlepším, je to pořád 50 na 50," podotkl.

Studio o místě natáčení Hobita rozhodne po setkání se zástupci vlády plánovaném na tento týden.  Podle ekonomů by ztráta projektu ostrovní stát mohla přijít až na 1,5 miliardy dolarů (26,5 miliardy korun). Někteří odboráři tvrdili, že Warner Bros. využívá pracovní spory kolem pracovních podmínek, aby získal lepší nabídku od novozélandské vlády.
V pondělí proti údajným plánům přemístit natáčení Hobita do zahraničí protestovaly tisíce Novozélanďanů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.