Nový film Život po životě se stahuje z kin v Japonsku - příliš připomíná cunami

- Téma autor: red

Z japonských kin byl stažen nový film Clinta Eastwooda Život po životě, protože příliš připomíná nynější pohromu způsobenou zemětřesením a přílivovou vlnou cunami. Společnost Warner Bros sdělila, že za nynějších okolností by další promítání filmu nebylo vhodné.

Ve filmu jsou záběry cunami, která v roce 2004 zabila v jihovýchodní Asii přes čtvrt milionu lidí. V Japonsku se zatím oficiálně udává, že si katastrofa z minulého týdne vyžádala asi 3400 mrtvých a že víc než 6700 lidí je nezvěstných. Všeobecně se čeká, že počet obětí přesáhne 10.000.

Eastwoodův film se začal v Japonsku promítat koncem února a mělo ho na programu asi 180 kin.

Warner Bros se také rozhodla odložit japonskou premiéru filmu Obřad, ve kterém hraje Anthony Hopkins vymítače ďábla.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.