Nové video vám připomene jak masivní fenomén Avatar: The Way of Water je

23. 2. 2023 - 14:11 | Téma | Adam Homola

Nové video vám připomene jak masivní fenomén Avatar: The Way of Water je zdroj: Foto: 20th Century Studios

Avatar: The Way of Water se od svého uvedení stal celosvětovým fenoménem a získal čtyři nominace na Oscara. A Disney vám v nové ukázce velice rádi ukáží, jak masivní Avatar vlastně je.

Úspěch filmu lze přičíst inovativnímu využití technologií, důrazu na detail při budování světa a poselství o ochraně přírody a respektu k domorodým kulturám. Vyznačuje se také rozmanitým hereckým obsazením a autentickým ztvárněním fiktivní kultury. Film vyhrál cenu VES Awards udělovanou Společností pro vizuální efekty a byl oceněn i dalšími prestižními cenami.

Kromě kritického a komerčního úspěchu má Avatar: Cesta vody také pozitivní dopad na životní prostředí a místní komunity. Produkční tým filmu v čele s režisérem Jamesem Cameronem a producentem Jonem Landauem se zavázal k trvalé udržitelnosti a na place zavedl řadu ekologických postupů. Mezi ně patří využívání obnovitelných zdrojů energie, snižování množství odpadu a emisí uhlíku a podpora místních podniků a komunit.

Film také inspiroval řadu ekologických a sociálních iniciativ, včetně nadace Avatar Alliance, která podporuje úsilí o ochranu přírody a vzdělávání po celém světě, a nadace Pandoran Research Foundation, která financuje vědecký výzkum a zkoumání ekosystémů podobných těm, které jsou zobrazeny ve filmu.

Celkově Avatar: Cesta vody významně ovlivnil svět filmu, životního prostředí a kultury. Jeho ohromující vizuální stránka, strhující příběh a silná témata zaujaly diváky po celém světě, zatímco jeho závazek k udržitelnosti a společenské odpovědnosti nastavil nový standard pro hollywoodské produkce. Sága Avatar bude v příštích letech pokračovat dalšími čtyřmi pokračováními, a tak bude zajímavé sledovat, jak se bude tato průkopnická franšíza dále vyvíjet a inspirovat diváky po celém světě.

Druhý Avatar k nám ale nespadl z nebe. Tohle všechno začalo už v roce 2009 prvním filmem. Původní Avatar se od svého uvedení do kin stal celosvětovým fenoménem, který sklidil uznání kritiky za strhující příběh, ohromující vizuální efekty a témata nutící k zamyšlení. Film byl nominován na čtyři Oscary, tři z nich získal a získal řadu dalších ocenění za inovativní využití technologií, pozornost věnovanou detailům při budování světa a poselství o ochraně přírody a respektu k domorodým kulturám.

zdroj: Disney

Zdroje: Disney

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.