Nová Noční můra plní americká kina, mimo USA vede Iron Man 2

3. 5. 2010 - 13:03 | Téma | red

Nová Noční můra plní americká kina, mimo USA vede Iron Man 2 zdroj: tisková zpráva

Remake hororu Noční můra v Elm Street plní pokladny severoamerických kin nejvíc, ze všech nově uváděných filmů. Mimo USA a Kanadu v uplynulém týdnu nejvíce uspěl film Iron Man 2.

Ani po letech Američany nepřestaly fascinovat příběhy o vrahovi Freddym Kruegerovi, který vraždí ve snech i ve skutečnosti. Noční můra v Elm Street završila víkend výdělkem 32,2 milionu dolarů (přes 600 milionů korun), a stala se tak už po premiéře nejúspěšnějším filmem minulého týdne v zámoří.

Film vznikl v produkci společnosti New Line patřící korporaci Warner Bros. a jeho rozpočet jen mírně překročil relativně skromných 30 milionů dolarů. Hlavní roli ztvárnil Jackie Earle Haley. Původní snímek Noční můra v Elm Street byl natočen už v roce 1984 a po něm vzniklo dalších sedm volných pokračování.

Noční můra z Elm Street odsunula na druhou příčku v žebříčku tržeb předchozí jedničku, animovaný snímek Jak vycvičit draka. Ten minulý týden vydělal 10,8 milionů dolarů a celkově už 192,4 milionů dolarů.

Noční můra

Z dílny Paramountu pochází film Iron Man 2, který se minulý týden stal nejúspěšnějším nově uvedeným snímkem ve světových kinech. V 53 zemích, kde byl nasazen do distribuce, vydělal 100,2 milionu dolarů. Konkrétně v Británii to bylo 12,2 milionu, v Jižní Koreji 10,8 milionu, v Austrálii 8,8 a ve Francii 8,2 milionu dolarů.

Podle společnosti Paramount má pokračování lepší nástup než první díl v roce 2008. Do amerických kin druhý film o superhrdinovi Robertu Downeym vstoupil teprve v pátek. První filmový Iron Man v Americe vydělal během prvního víkendu 98,6 milionů dolarů a stal se patnáctým nejúspěšnějším debutujícím filmem všech dob.

Poměrně dobře si v Severní Americe vedl další film, jenž měl premiéru minulý týden. Rodinné komedii Chlupatá odplata stačilo k proklouznutí do nejlepší pětky utržit jen 6,5 milionu dolarů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.