Nejúspěšnější novinka letošního roku, film Rio, ovládl americká kina

- Téma autor: red

Animovaný 3D film Rio se stal o víkendu hlavním hitem severoamerických kin, když distributorům vynesl 40 milionů dolarů (675 milionů korun). Příběh papouška Blu, který byl propašován do Spojených států a snaží se vrátit do rodné Brazílie, se tak podle agentury Reuters stal zatím nejúspěšnějším letošním filmem během prvního víkendu v kinech. O dva miliony dolarů překonal dosavadní rekord animované komedie Rango.

Za očekáváním naopak zůstala druhá novinka tohoto týdne, čtvrtý díl hororu Vřískot. Snímek vydělal 19,3 milionu dolarů (325 milionů korun). Pro tvůrce to představuje zklamání, neboť druhý i třetí film této série měly na konci 90. let o prvním víkendu v kinech tržby přes 30 milionů dolarů.

Po dvou víkendech v čele žebříčku klesl na třetí místo poloanimovaný film Hop o velikonočním zajíčkovi, který touží po dráze rockové hvězdy. Jeho tržby tentokrát dosáhly 11,2 milionu dolarů (190 milionů korun).

Vřískot 4

Čtvrtou příčku z minulého týdne obhájil film Soul Surfer o dívce, která chtěla být profesionální surfařkou, ale přišla o paži při útoku žraloka. Film vydělal 7,4 milionu dolarů (125 milionů korun). První pětici uzavírá dobrodružný film Hanna s tržbami 7,3 milionu dolarů (123 milionů korun).

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.