Nejen na Oscara, ale i na Zlatou malinu kandiduje Sandra Bullock

5. 3. 2010 - 12:00 | Téma | red

Nejen na Oscara, ale i na Zlatou malinu kandiduje Sandra Bullock zdroj: tisková zpráva

Sandra Bullocková má šanci, že o víkendu získa vytouženou zlatou sošku Oscara v kategorii nejlepší herečka, ale může se také stát, že získá Zlatou malinu, jako nejhorší herečka roku.

Zatímco každý ví, že pětačtyřicetiletá Bullocková kandiduje na Oscara za roli ve filmu The Blind Side (Slabé místo), méně se už hovoří o její nominaci na Zlatou malinu, která se uděluje za nejhorší počin roku v americkém filmu. Tato anticena jí hrozí za roli v komedii All About Steve.

Zatímco nominace na Oscara je první za její více než dvacetiletou hereckou kariéru, může se pochlubit čtyřmi nominacemi na Zlatou malinu od jejího vytvoření v roce 1980. První se vztahuje k roku 1993, kdy byla navržena jako nejhorší herečka ve vedlejší roli ve futuristickém filmu Demolition man, kde hrála po boku Sylvestra Stallonea. Magazín Rolling Stone snímek ohodnotil jako "uhlazený a prázdný, a na druhé straně brutální a zbytečný".

V roce 1997 kandidovala na Zlatou malinu za roli ve filmu Nebezpečná rychlost 2:Zásah, a to v kategoriích nejhorší herečka a nejhorší pár, který utvořila s hercem Jasonem Patrikem. Pokračování filmu Nebezpečná rychlost z roku 1994, tentokrát už bez Keana Reevese, bylo pro jednoho kritika podnětem, aby Bullockové poradil: "Udělejte si radost. Jděte se raději podívat na nějaký film."

Ať už byly některé její role špatné, nikdy se domů nevrátila s touto pověstnou trofejí, malinou velikosti golfového míčku, obarvenou na zlatožlutou a posazenou na filmové cívce Super 8.

Letos má ale herečka dobře vykročeno, aby si domů odnesla nejméně žádanou odměnu v Hollywoodu za roli ve filmu All About Steve, který také produkovala. Hraje v něm poněkud pomatenou ženu, která se zamiluje do kameramana CNN a vytrvale ho pronásleduje, protože si myslí, že on je pro ni ten pravý.

Tento film, který nicméně vydělal v severoamerických kinech 34 milionů dolarů, vyvolal u kritiků rozporuplné reakce. Ti shovívavější soudí, že "vše by se dalo ve filmu vylepšit, stačilo by změnit scénáristu, osoby a děj".

Sandra Bullocková pověstná svým smyslem pro humor už potvrdila, že přijde na ceremoniál předávání cen, který bude v sobotu v Hollywoodu, den před udílením Oscarů.

Pokud anticenu získá, bude první filmovou hvězdou, která si ji přijde osobně převzít od roku 2005, kdy si pro ni odvážně přišla Halle Berryová odměněná takto za výkon ve filmu Catwoman.

"Mám větší radost z kritiky než z komplimentů, protože jsem na to více zvyklá. Maliny jsou velkou poctou," řekla Bullocková magazínu Entertainment Weekly poté, co byla oznámena její nominace. Právě upřímnost jí získává v Hollywoodu velkou popularitu a mohla by jí vynést i Oscara.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.