Nápis Hollywood v Los Angeles v ohrožení, obyvatelé bojují za záchranu

14. 4. 2010 - 21:00 | Téma | red

Nápis Hollywood v Los Angeles v ohrožení, obyvatelé bojují za záchranu zdroj: tisková zpráva

Nápis Hollywood v Los Angeles je stejně jako například Eiffelova věž v Paříži symbolem města. Obyvatelé LA nyní musí bojovat o jeho záchranu. Ve čtvrtek je poslední den, kdy mohou odkoupit pozemky, na kterých nápis stojí. Pokud se jim nepodaří sehnat dostatek prostředků, mohou pozemky získat developerské společnosti, a hrozí, že bude zastaven.

Podle webových stránek deníku The Daily Telegraph chybí iniciátorům veřejné sbírky přibližně 2,8 milionu dolarů (51 milionů korun) do konečné sumy 12,5 milionu. Chicagská společnost, která pozemek o rozloze 128 akrů vlastní, již dříve na nátlak veřejnosti snížila požadovanou cenu téměř o polovinu, aby jej mohla přednostně odkoupit veřejná iniciativa usilující o jeho záchranu. Pokud se to podaří, měl by být připojen k přilehlému Griffithově parku.

Park, stejně jako samotný nápis, je oblíbenou turistickou atrakcí a pro obyvatele Los Angeles místem odpočinku.

Podle Sama Hoddera, který založil iniciativu na odkoupení pozemků, vše začalo v roce 1940. Tehdy pozemky odkoupil letecký a filmový magnát Howard Hughes, který zde chtěl nechat postavit dům pro svoji tehdejší družku Ginger Rogersovou. Vztah se nakonec rozpadl a ze stavby domu sešlo. Pozemky ležely ladem 60 let, než je za 1,7 milionu dolarů odkoupila chicagská developerská společnost. Zástupci společnosti později uvedli, že to bylo jako koupit originál Vincenta Van Gogha na bleším trhu.

Lhůta, během které musí aktivisté sehnat dostatečný obnos, vyprší ve čtvrtek v poledne místního času. Pokud se nepodaří peníze nashromáždit, slíbily podle Hoddera přispět i hollywoodské hvězdy, včetně režiséra Stevena Spielberga.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.