Nápis Hollywood v Los Angeles v ohrožení, obyvatelé bojují za záchranu

- Téma autor: red

Nápis Hollywood v Los Angeles je stejně jako například Eiffelova věž v Paříži symbolem města. Obyvatelé LA nyní musí bojovat o jeho záchranu. Ve čtvrtek je poslední den, kdy mohou odkoupit pozemky, na kterých nápis stojí. Pokud se jim nepodaří sehnat dostatek prostředků, mohou pozemky získat developerské společnosti, a hrozí, že bude zastaven.

Podle webových stránek deníku The Daily Telegraph chybí iniciátorům veřejné sbírky přibližně 2,8 milionu dolarů (51 milionů korun) do konečné sumy 12,5 milionu. Chicagská společnost, která pozemek o rozloze 128 akrů vlastní, již dříve na nátlak veřejnosti snížila požadovanou cenu téměř o polovinu, aby jej mohla přednostně odkoupit veřejná iniciativa usilující o jeho záchranu. Pokud se to podaří, měl by být připojen k přilehlému Griffithově parku.

Park, stejně jako samotný nápis, je oblíbenou turistickou atrakcí a pro obyvatele Los Angeles místem odpočinku.

Podle Sama Hoddera, který založil iniciativu na odkoupení pozemků, vše začalo v roce 1940. Tehdy pozemky odkoupil letecký a filmový magnát Howard Hughes, který zde chtěl nechat postavit dům pro svoji tehdejší družku Ginger Rogersovou. Vztah se nakonec rozpadl a ze stavby domu sešlo. Pozemky ležely ladem 60 let, než je za 1,7 milionu dolarů odkoupila chicagská developerská společnost. Zástupci společnosti později uvedli, že to bylo jako koupit originál Vincenta Van Gogha na bleším trhu.

Lhůta, během které musí aktivisté sehnat dostatečný obnos, vyprší ve čtvrtek v poledne místního času. Pokud se nepodaří peníze nashromáždit, slíbily podle Hoddera přispět i hollywoodské hvězdy, včetně režiséra Stevena Spielberga.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.