Na únorovém galavečeru bude Oscary předávat Sandra Bullock či Halle Berry

- eXtra kiNo autor: red

Ceny americké filmové akademie Oscary příštím vítězům předají například herci Sandra Bullock, Jeff Bridges, Halle Berry, Marisa Tomei nebo americká moderátorka Oprah Winfreyová. 83. ročník se uskuteční 27. února příštího roku. O nominacích by mělo být rozhodnuto 25. ledna.

Kromě Oprah Winfey již všichni jmenovaní Oscara získali. Moderátorka byla na Oscara nominována v kategorii nejlepší herečky ve vedlejší roli za výkon ve filmu Purpurová barva z roku 1985. Ve stejné kategorii, za roli ve filmu Můj bratranec Vinny z roku 1992, získala Oscara americká herečka Marisa Tomei.

Jeff Bridges ve filmu Crazy Heart

Halle Berry byla oceněna za účinkování ve filmu Ples příšer. Jeff Bridges a Sandra Bullock získali počátkem letošního roku Oscary za nejlepší výkon v hlavní roli. Bridges za ztvárnění country zpěváka ve filmu Crazy Heart, Bullock za snímek Zrození šampióna.

Moderátory galavečera budou herci Anne Hathaway a James Franco.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.