Na Floridě se brzy otevře svět Harryho Pottera

13. 6. 2010 - 8:00 | Téma | red

Na Floridě se brzy otevře svět Harryho Pottera zdroj: tisková zpráva

Fanoušci Harryho Pottera už si nebudou muset představovat, jak chutná máslové pivo, jak vypadá kouzelná Ollivanderova hůlka ani pára unikající z tlamy běsnícího draka. První ze sedmi knih o dobrodružstvích čarodějnického učně vyšla před 13 lety, jeho svět si budou moci příznivci od příštího pátku ohmatat v tematickém parku v americkém Orlandu.

Do parku, který se zřejmě stane jednou z nejvyhledávanějších atrakcí, se jde kamennou vstupní branou a kolem expresu chrlícího páru. Návštěvník se ocitá v Prasinkách a obklopí ho zasněžené střechy chatrných domků a obchodů, jaké znají diváci filmů o Harrym Potterovi. V jednom z nich k mání lotroskop i prodlužovací uši. V cukrárně zas čokoládové žáby nebo Bertíkovy lentilky v nejrůznější podobě - od hrušky po rybu. Na poště lze poslat dopis s opravdovým razítkem z Prasinek. Nad tím vším se tyčí dokonalá kopie velkolepého hradu Bradavice, kde Harry Potter s jeho přátelé studovali kouzla.

Harry Potter

Šéf parku Mark Woodbury řekl, že jakmile padlo rozhodnutí vytvořit svět Harryho Pottera v reálu, začalo se pracovat na každém detailu, aby výsledek byl nezpochybnitelný.
Vrcholem návštěvy parku je atrakce zvaná Harry Potter a zakázaná jízda. Každý při ní zažije autentické pocity hladkého letu. Do nosu mu bude stoupat kouř a na tvář dopadat kapky vody, když se bude řítit kolem scén z Harryho života - famfrpálového hřiště až po mordy ohromných pavouků a draků. Při jízdě budou kolem hostů promítány postavy známé z filmů, třeba Albus Brumbál.

Autorka ságy Joanne K. Rowling je detaily posedlá, takže tvůrci parku museli pracovat velmi tvrdě, aby ji uspokojili. Pokusů, jak docílit dokonalého vzhledu a chuti máslového piva, bylo tolik, že to Woodbury ani nespočítá. "Abychom to dali vůbec dohromady, museli jsme všechny ty suroviny sbalit a najmout si hotelovou kuchyň ve Skotsku," řekl.

Výsledkem je chutný, nealkoholický krémový nápoj, který návštěvníci, kteří se do parku dostali ještě před oficiálním otevřením, velmi ocenili. Na sobě měli stejně jako zaměstnanci parku kostýmy známé z "potterovských" filmů a na hlavách kouzelnické čepce, čímž místo dostalo poněkud pouťový charakter.

Harry Potter

Na okruh o Harrym Potterovi se dostane každý, kdo zaplatí vstupné do orlandského parku Ostrovy dobrodružství, na jehož půdě byl okruh vybudován. Kromě Zakázané jízdy se dají absolvovat ještě dvě další podobné atrakce, avšak pak už na návštěvníky čekají spíš jen obchůdky a scenérie známá z filmů. Kdo bude mít zájem o suvenýry, asi stráví ve frontách hodiny a domů si bude odnášet velmi drahé upomínky. Například košťata za 250 až 300 dolarů (5300 až 6400 korun), kouzelnické hůlky v přepočtu za skoro 600 korun nebo šátek se znaky Nebelvíru za 750 korun.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.