Mulholland Drive: detaily

28. 1. 2008 - 15:34 | Téma | red

Mulholland Drive: detaily zdroj: tisková zpráva

Na proslulé hollywoodské silnici smrti Mulholland Drive zajíždí ke krajnici černý Cadillac. Vevnitř sedí dva muži a žena

Na proslulé hollywoodské silnici smrti Mulholland Drive zajíždí ke krajnici černý Cadillac. Vevnitř sedí dva muži a žena. Tmavovlasá žena. Sedí vzadu. Muži se k ní otočí s pistolí. Nařizují jí, aby vypadla. Zpoza ostré zatáčky se sem dvě auta plná výskajících teenagerů. Jedno z aut to napere do caddilacu, hromadná smrt. Přežije to jenom ta tmavovlasá žena. Zranění nad čelem. Ztráta paměti. Vyhrabe se z trosek auta a nejistě směřuje dolů, do údolí, do ulic Los Angeles... Zdá se, že Lynchovi fanoušci si v Mulholland Drive rozhodně přijdou na své:

Bouračka: jeden ze základních Lynchových prvků na sebe v Mulholland Drive bere tíhu první scény. Jestli ta zklame, bude to zbytek Mulholland Drive těžko dohánět. Na druhou stranu jde hlavně o rozhození motivací a atmosfér a ne jenom PRÁÁSK dvě auta v sobě. Vynikající parafrázi aktu bouračky Lynch užívá v Lost Highway, kde prvotřídní gangster vyplísní víkendového silničního závodníka kvůli tomu, že jel právě moc rychle. Čistou esenci bouračky pak Lynch nezapomněl přidat ani do Straight story.

která je která? (identita) Žena v šoku: pamatujete onu noční scénu ze Zběsilosti v srdci, kde děvče s hlubokými zraněními (opět po bouračce) v šoku pobíhá ztichlou prérií? Tu scénu, kterou se pokusil za svou přijmout (s velmi sporným efektem) i Petr Zelenka v Knoflíkářích?

Blondýna/černovláska: Lynch není rozhodně zdaleka prvním, kdo by si vymyslel, že jestli mám ve filmu 2 dívky, měly by mít jiné účesy. Ale je jeden z mála, který se dnes k tomuto zvyku poměrně skalně hlásí, a tím mu dává vyniknout. Vizte Lost Highway.

Saxofon: hlavní hrdina filmu Lost Highway je saxofonista.

Schýza: bez komentáře :-)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.