Martha Issová je opět členkou poroty festivalu studentských filmů

25. 8. 2010 - 19:15 | Téma | red

Martha Issová je opět členkou poroty festivalu studentských filmů zdroj: tisková zpráva

Populární herečka Martha Issová je členkou jedné z porot mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů Fresh Film Fest. Na tuto zkušenost, která pro ni není nová, se těší i proto, že před filmovým plátnem umí od sebe oddělit diváckou a profesní stránku.

"Když se při projekci nezabývám kamerou nebo nevnímám jenom střih a všechno do sebe zapadá jako jediný vjem, jde o výjimečný snímek," uvedla. V porotě prý už seděla dvakrát, a to na festivalu mladých umělců Český tučňák.

"Jednou v sekci filmové a jednou v sekci divadelní," řekla herečka, která na festivaly jezdí ráda; vzpomněla si, že jednou zhlédla v Karlových Varech i šest filmů za den, ale měla z toho guláš.

"Ideální jsou tak tři snímky; to je ještě člověk schopen vstřebat," dodala herečka, kterou Fresh Film Fest zaměstná i v její profesi. Během sedmi dnů tu totiž vznikne střihový snímek evropských tvůrců o Praze, jehož supervizorem bude režisér Miroslav Janek. "A v jednom příběhu, který se týká Františkánské zahrady, si zahraju i já," podotkla. Hlavním námětem sedmého ročníku této mezinárodní přehlídky je téma hrdinů a antihrdinů. Issová se v této souvislosti svěřila s tím, jaké hrdiny má na filmovém plátně ráda.

"Je důležité, v jakém smyslu jsme zvyklí používat termín hrdina, co si pod ním představíme. Na mysli může člověku vytanout velký chlap, ale já v podstatě spíše inklinuji k hrdinům - outsiderům. Jsou to také hrdinové a uvědomuji si, že čím dál tím víc vyhledávám právě tento jejich druh, protože se s nimi ztotožňuji," řekla Issová ČTK. Ví o čem mluví - za výkon v roli Ofky ve filmu Děti noci Michaely Pavlátové získala v soutěži karlovarského festivalu Křišťálový glóbus a nominaci na Českého lva.

Fresh Film Fest uvede snímky s hrdinskou tematikou v řadě sekcí. Jedním z nich bude komediální sci-fi Václava Vorlíčka Kdo chce zabít Jessii?, která vznikla v polovině 60. let jako jedinečná parodie na komiksy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.