Martha Issová je opět členkou poroty festivalu studentských filmů

25. 8. 2010 - 19:15 | Téma | red

Martha Issová je opět členkou poroty festivalu studentských filmů zdroj: tisková zpráva

Populární herečka Martha Issová je členkou jedné z porot mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů Fresh Film Fest. Na tuto zkušenost, která pro ni není nová, se těší i proto, že před filmovým plátnem umí od sebe oddělit diváckou a profesní stránku.

"Když se při projekci nezabývám kamerou nebo nevnímám jenom střih a všechno do sebe zapadá jako jediný vjem, jde o výjimečný snímek," uvedla. V porotě prý už seděla dvakrát, a to na festivalu mladých umělců Český tučňák.

"Jednou v sekci filmové a jednou v sekci divadelní," řekla herečka, která na festivaly jezdí ráda; vzpomněla si, že jednou zhlédla v Karlových Varech i šest filmů za den, ale měla z toho guláš.

"Ideální jsou tak tři snímky; to je ještě člověk schopen vstřebat," dodala herečka, kterou Fresh Film Fest zaměstná i v její profesi. Během sedmi dnů tu totiž vznikne střihový snímek evropských tvůrců o Praze, jehož supervizorem bude režisér Miroslav Janek. "A v jednom příběhu, který se týká Františkánské zahrady, si zahraju i já," podotkla. Hlavním námětem sedmého ročníku této mezinárodní přehlídky je téma hrdinů a antihrdinů. Issová se v této souvislosti svěřila s tím, jaké hrdiny má na filmovém plátně ráda.

"Je důležité, v jakém smyslu jsme zvyklí používat termín hrdina, co si pod ním představíme. Na mysli může člověku vytanout velký chlap, ale já v podstatě spíše inklinuji k hrdinům - outsiderům. Jsou to také hrdinové a uvědomuji si, že čím dál tím víc vyhledávám právě tento jejich druh, protože se s nimi ztotožňuji," řekla Issová ČTK. Ví o čem mluví - za výkon v roli Ofky ve filmu Děti noci Michaely Pavlátové získala v soutěži karlovarského festivalu Křišťálový glóbus a nominaci na Českého lva.

Fresh Film Fest uvede snímky s hrdinskou tematikou v řadě sekcí. Jedním z nich bude komediální sci-fi Václava Vorlíčka Kdo chce zabít Jessii?, která vznikla v polovině 60. let jako jedinečná parodie na komiksy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.