Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events)

17. 11. 2004 - 3:57 | Téma | red

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events) zdroj: tisková zpráva

Konkurence pro Pottera? Jim Carrey, Jim Carrey a Jim Carrey v hlavní roli velkorozpočtové magické podívané o trudném osudu třech sirotků od Brada Silberlinga (PŮLNOČNÍ MÍLE). V dalších rolích Meryl Streep a Jude Law. + Fotogalerie. Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events) je dlouho připravovanou adaptací první trojice z tuctu úspěšných knih Daniela Handlera aka Lemonyho Snicketa

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events) je dlouho připravovanou adaptací první trojice z tuctu úspěšných knih Daniela Handlera aka Lemonyho Snicketa. Zatím se zdá, že nesporně hvězdné obsazení a ohromně vypiplané vizuály by mohla zdobit i čerstvě vyprávěná magická historka.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod Malá vědkyně Violet (Emily Browning), menší čtenář Klaus (Liam Aiken) a nejmenší hryzavá Sunny (Kara a Shelby Hoffmanovy) Baudelaireovi přijdou při tragickém požáru o rodiče. Do klína jim vedle smutku spadne i pohádkové dědictví. Mají jej však ale dostat, až když nejstarší Violet dosáhne dospělosti.
O siroty se začne starat rodinný přítel pan Poe (Timothy Spall), který jey posílá k různým příbuzným. Sourozenci se tak na chvíli podívají k herpetologovi Montgomerymu Montgomerymu (Billy Connolly), či k učené Josephine Anwhistleové (Meryl Streep), nakonec ale skončí u prohnaného a hamižného Counta Olafa (Jim Carrey). Olaf o dědictví moc dobře ví a snaží se je dětem vyfouknout. Na pomoc má skříň plnou převleků a roztodivné kumpány – plešatého muže (Luis Guzmán), chlápka s hákem místo ruky (Jamie Harris), osobu neurčitého pohlaví (Craig Ferguson) a dvě ženy s bílými tvářemi (Jennifer Coolidge a Jane Adams).
Příběh je veden v lehce ironickém a hlavně bizarním tónu. V jakém jiném filmu uvidíte Tatru 603! Olaf s parukou a kozí bradkou vypadá jako dokonalý čaroděj a goticky protažené a fantaskní kulisy a tónovaný obraz vypadají velmi chutně.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod Lemonyho Snicketa začal vyvíjet Paramount jako 100 miliónovou odpověď na Harryho Pottera studia Warner Bros. Příběh sice neobnáší kouzelníky, ale starší děti by měl nalákat osud odvážných a vyjímečných dětí ve světě podivných dospělých, stejně jako tajemná atmosféra a la filmy Tima Burtona (Ospalá díra, Střihoruký Edward, Vincent), či bizárie typu Addamsova rodina - Lemonyho Snicketa měl zprvu režírovat právě její autor, těžkotonážní Barry Sonnenfeld. Ten ale později vycouval a snímek vznikl pod vedením Brada Silberlinga. Kromě poslední Půlnoční míle (Midnight Mile) má Silberling na tácku krátkou čárku za Město andělů (City of Angels) a dlouhou čárku za dobré kulisy v Casperovi.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod Scénář napsal Robert Gordon, autor Galaxy Quest a částečně i Mužů v černém II (Men in Black II).
Zajímavý muž se skrývá za kamerou. Mexičan Emmanuel Lubezki snímal dynamická a vizuálně výrazná kina jako Ali, Mexická jízda (Y tu mamá también), či Ospalá díra (The Sleepy Hollow).
Speciální efekty vznikaly v Lucasových trikových studiích ILM.

Jestli v Gondryho Věčném svitu neposkvrněné mysli (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) volil Carrey decentní přístup, v Lemonym Snicketovi rozehrává své temperamentní kreace hned ve svých třech postavách.
Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod Vypravěče Lemonyho Snicketa ztvárnil Jude Law (Svět zítřka (Sky Captain and the World of Tomorrow), těsně před premiérou má i Letec (The Aviator) Martina Scorseseho, kde Law zahraje Errola Flynna). Billy Connolly se objevil například v Posledním samuraji (The Last Samurai), Meryl Streep patří k nejvýraznějším herečkám své generace, letos má na kontě sice jen vedlejší roli v The Manchurian Candidate, zato v roce 2002 zazářila hned ve dvou velkých filmech – Jonzeově Adaptaci (Adaptation.) a Daldryho Hodinách (The Hours).

Lemony Snicket má v USA premiéru na žhavý předvánoční víkend 17.12., který předchozí tři roky úspěšně okupoval Pán prstenů.
V ČR se snímek objeví 3.2.2005.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.