Lars von Trier natáčí překrásný film o konci světa

13. 8. 2010 - 10:15 | Téma | red

Lars von Trier natáčí překrásný film o konci světa zdroj: tisková zpráva

Lars von Trier právě začíná natáčet rok po premiéře filmu Antikrist svůj další celovečerní film. A zdá se, že nepůjde o žádnou komedii. “Už žádný Happy End,” prohlásil dánský režisér během prvních dnů natáčení.

Psychologicko-katastrofický film o konci světa Melancholie se začal natáčet 22. července a práce potrvají do 8. září. Natáčí se ve švédském Trollhättanu, často označovaném jako Trollywood.

O samotném příběhu svého nového filmu toho Lars von Trier zatím mnoho neprozradil. Na tiskové konferenci pořádané v Trollhättanu uvedl pouze, že jde o “překrásný film o konci světa.” Melancholie bude obsahovat prvky sci-fi a katastrofického filmu, budou v něm tedy k vidění speciální efekty. ”Ale nic, co by se dalo srovnat s Hollywoodem,” uvedl Lars von Trier.

Jedním z několika záchytných bodů pro filmové nadšence tedy stále zůstává promo fotografie k filmu, na které se nachází v blízkosti planety Země cizí těleso.

Dle hvězdného obsazení se diváci mají na co těšit. Hlavní roli dvou sester ztvární pod vedením Larse von Triera herečky Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg. Mezi herci dále uvidíme Kiefera Sutherlanda, který ihned vyvrátil doměnky filmových nadšenců: “Ve filmu určitě ode mne nečekejte roli zachránce světa v poslední minutě,” uvedl na tiskové konferenci.

Dále jsou ve filmu obsazeni Charlotte Rampling, John Hurt, Alexander Skarsgård, Stellan Skarsgård, Jesper Christensen, Udo Kier, Brady Corbet and Cameron Spurr.

Světová premiéra je plánována na květen příštího roku.

“Je dost pravděpodobné, že se Melancholie poprvé představí na festivalu v Cannes,” uvedl Ivo Andrle z distribuční společnosti Aerofilms, která film do české distribuce zakoupila.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.