Kristen Stewart považuje své přirovnání popularity ke znásilnění za chybu

6. 6. 2010 - 15:30 | Téma | red

Kristen Stewart považuje své přirovnání popularity ke znásilnění za chybu zdroj: tisková zpráva

Za "obrovskou chybu" označila v pátek herečka Kristen Stewartová, hvězda upírské ságy Twilight, své prohlášení, v němž přirovnala popularitu k pocitu ze znásilnění. Za její poznámku se na ni sesypala vlna kritiky jak od jejích fanoušků, tak od obětí skutečného znásilnění, napsala agentura Reuters.

"To, co nevidíte, jsou aparáty, které mi strkají do obličeje, a bizarní, vtíravé otázky, na které se mě ptají," svěřila se dvacetiletá Stewart před několika dny britské verzi časopisu Elle. "Ty fotky jsou takové ... mám pocit, jako bych se dívala na někoho, kdo je znásilňován. Většinou to nedokážu zvládnout," dodala. "Nikdy jsem nepředpokládala, že by se mi tohle v životě mohlo stát."

Ironií osudu je, že si Kristen Stewart v roce 2004 zahrála oběť znásilnění ve filmu Mluv a stala se mluvčí skupiny Rape, Abuse and Incest National Network (RAINN). Tato skupina hájící zájmy obětí znásilnění, zneužívání a incestu označila její prohlášení pro časopis Elle za nevhodné. Znásilnění je násilný trestný čin, zatímco popularita pouhým vměšováním do soukromí, uvedli představitelé RAINN.

Twilight saga, Robert Pattinson, Kristen Stewart zdroj: tisková zpráva

"Opravdu jsem udělala ohromnou chybu - to je jasné a zřejmé. A velmi se omlouvám za svou volbu slov," řekla Stewart časopisu People v Jižní Koreji, kde je na propagačním turné před premiérou filmu Twilight sága: Zatmění. Zatmění je zatím třetím pokračováním série filmů natáčených podle stejnojmenné série knih Stephenie Meyer. Čtvrté pokračování s názvem Twilight sága: Rozbřesk se má objevit v kinech v listopadu 2011.

Ze Stewartové a jejího partnera na filmovém plátně Roberta Pattinsona se staly mezinárodní teenagerské idoly od roku 2008, kdy se spolu objevili jako stydlivá Bella Swan a upír Edward Cullen v prvním díle ságy. Stewartová si ale opakovaně stěžuje na dopad, jaký má nenadálá popularita na její soukromý život.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.