Komiksovým filmům a seriálům od DC bude nově šéfovat James Gunn

26. 10. 2022 - 11:15 | Novinky | Adam Homola

Komiksovým filmům a seriálům od DC bude nově šéfovat James Gunn zdroj: Foto: Warner Bros

Po rocích tápání a měsících hledání si studia Warner Bros našlo svého vlastního Kevina Feigeho. A překvapivě jím není nikdo jiný než režisér James Gunn.

Ten natočil pro konkurenční Marvel všechny tři Strážce galaxie, ale před časem si odskočil právě k DC kde udělal povedený, nicméně nepříliš úspěšný Sebevražedný oddíl a následně seriál Peacemaker. A očividně se šéfům Warner Bros zalíbil natolik, že mu svěří celé směřování nové divize DC Studios.

Gunn na to ale nebude sám. Společně s ním tomu bude šéfovat známý producent Peter Safran. Oba pánové budou v rámci DC Studios zastávat pozice co-chairs a co-CEOs a budou mít na starosti kompletní filmovou, seriálovou i animovanou produkci DC.

Rozdělené to mají přitom poměrně logicky: Zatímco Gunn má mít na starosti spíše kreativní stránku věci, Safran bude zase dohlížet na peníze a produkci.

Šéf Warnerů David Zaslav si oba pány pojistil smlouvou na čtyři roky s tím, že Gunn bude vedle šéfování DC Studios i něco točit a produkovat, a to nově pouze exkluzivně pro DC. Takže jak si předtím odskočil od Marvelu k DC, teď už něco takového (jen naopak) neudělá.

Ikonické postavy jako Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Harley Quinn, Black Adam, Flash a další hrdinové DC tak budou mít novou a nejspíš i poměrně zajímavou budoucnost, kterou má nyní pod palcem šikovný Gunn.

zdroj: Vertical Entertainment

Zdroje: Warner Bros.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.
Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.