Komedie o vibrátoru Vrtěti ženou přijde do kin 19. dubna

20. 3. 2012 10:00 - Téma | Autor: red

Komedie o vibrátoru Vrtěti ženou přijde do kin 19. dubna zdroj: Archiv

Historický vznik pozoruhodného bestselleru v oblasti domácích spotřebičů, který se tehdy neodvážil zveřejnit svůj pravý účel - šlo totiž o elektrický vibrátor, líčí britská komedie Vrtěti ženou. Na projekci v Praze ji představila distribuční společnost Bioscop. Do kin ji uvede 19. dubna.

Snímek natočila v Londýně a v Lucemburku režisérka Tanya Wexlerová podle scénáře Stephena Dyera. Produkci filmu zaujala představa řádného viktoriánského lékaře, který kvůli křečím v ruce, dnes diagnostikovaným jako zánět karpálního tunelu, vynalezne něco, co se stane světově nejpopulárnější sexuální hračkou.

Film líčí příběh mladého lékaře Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy) z prudérní Anglie. Hlavnímu hrdinovi příběhu vadí, že většina nemocnic ignoruje nové výzkumy a nadále léčí pacienty pijavicemi a pouštěním žilou. Když je vyhozen z posledního místa, skončí jako zaměstnanec doktora Dalrympleyho (Jonathan Pryce), který se ruční masáží specializuje na léčbu žen trpících "hysterií". Podle dobových statistik postihovala čtvrtinu ženské populace v Londýně.

Vrtěti ženou

Snímek s původním názvem Hysteria se promítal ve Francii pod názvem Oh My God!, v Německu (In guten Händen) i na Slovensku (Hystéria). Domácí distributoři se při hledání názvu inspirovali americkou komedií z konce 90. let Vrtěti psem, který však pojednávala o vlivu médií na veřejné mínění.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

Režisérka Wonder Woman odmítla natáčet Ligu spravedlnosti

2. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Patty Jenkins, režisérka Wonder Woman a nadcházející Wonder Woman 1984 prozradila, proč odmítla natáčet Ligu spravedlnosti.
Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

Killers of the Flower Moon nakonec ulovil Apple

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jeden z nejostřeji sledovaných hollywoodských projektů si právě našel nový domov. Novinku od Martina Scorseseho uvidíme sice i v kinech, ale doma bude na Apple.
Ježek Sonic dostane pokračování

Ježek Sonic dostane pokračování

1. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Kdo by to byl řekl, že se zrovna z Ježka Sonica stane jeden z nejúspěšnějších videoherních filmů vůbec.
Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.