Komedie o vibrátoru Vrtěti ženou přijde do kin 19. dubna

20. 3. 2012 - 10:00 | Téma | red

Komedie o vibrátoru Vrtěti ženou přijde do kin 19. dubna zdroj: tisková zpráva

Historický vznik pozoruhodného bestselleru v oblasti domácích spotřebičů, který se tehdy neodvážil zveřejnit svůj pravý účel - šlo totiž o elektrický vibrátor, líčí britská komedie Vrtěti ženou. Na projekci v Praze ji představila distribuční společnost Bioscop. Do kin ji uvede 19. dubna.

Snímek natočila v Londýně a v Lucemburku režisérka Tanya Wexlerová podle scénáře Stephena Dyera. Produkci filmu zaujala představa řádného viktoriánského lékaře, který kvůli křečím v ruce, dnes diagnostikovaným jako zánět karpálního tunelu, vynalezne něco, co se stane světově nejpopulárnější sexuální hračkou.

Film líčí příběh mladého lékaře Mortimera Granvilleho (Hugh Dancy) z prudérní Anglie. Hlavnímu hrdinovi příběhu vadí, že většina nemocnic ignoruje nové výzkumy a nadále léčí pacienty pijavicemi a pouštěním žilou. Když je vyhozen z posledního místa, skončí jako zaměstnanec doktora Dalrympleyho (Jonathan Pryce), který se ruční masáží specializuje na léčbu žen trpících "hysterií". Podle dobových statistik postihovala čtvrtinu ženské populace v Londýně.

Vrtěti ženou

Snímek s původním názvem Hysteria se promítal ve Francii pod názvem Oh My God!, v Německu (In guten Händen) i na Slovensku (Hystéria). Domácí distributoři se při hledání názvu inspirovali americkou komedií z konce 90. let Vrtěti psem, který však pojednávala o vlivu médií na veřejné mínění.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.