Komedie (K)lamač srdcí s Vanessou Paradis příjde brzy do kin

18. 6. 2010 - 14:00 | Téma | red

Komedie (K)lamač srdcí s Vanessou Paradis příjde brzy do kin zdroj: tisková zpráva

Koncem června se v distribuci českých kin objeví romantická komedie o tom, že každá životní jistota je relativní a láska si nedá poroučet. Má název (K)lamač srdcí a hlavní role v ní ztvárnili Romain Duris a herečka, zpěvačka a modelka Vanessa Paradisová. Distribuční společnost HCE dnes tento snímek představila na pracovní projekci v Praze.

Film natočil v koprodukci Francie a Monaka režisér Pascal Chaumeil. Jeho hrdiny je pohledný svůdce Alex provozující společnost, která poskytuje vskutku speciální služby: na objednávku totiž rozbíjí partnerské vztahy. Za úplatu dokáže ukončit jakýkoliv vztah a pomoci tak klientově matce, sestře, dceři či kamarádce z práce. Jeho cílem je otevřít ženám oči a jeho metodou je svádění.

(K)lamač srdcí zdroj: tisková zpráva

Jednoho dne si ho najme bohatý muž, jenž není spokojen s ženichem své dcery. "Obchodník se štěstím" má ovšem na svůj úkol jenom týden a hra o čas a lásku začíná.  Romain Duris je zářným příkladem muže, jehož kariéra měla raketový vzestup. Objevil ho v Paříži před střední školou režisér Cédric Klaspish a nabídl mu roli. Prošel mnoha filmy, kde dokázal, že zvládne zahrát banditu i homosexuála nebo skromného studenta. Studoval umění na univerzitě a byl bubeníkem v kapele Kingsize. Čeští diváci ho znají například z filmů Erasmus a spol. a Rozvod po francouzsku.

To Vanessa Paradis vyrůstala v prostředí neustálého kontaktu s divadlem, filmem a hudbou. Už ve čtyřech letech navštěvovala hodiny tance a o tři roky později poprvé vystoupila v televizi. První gramofonovou desku vydala jako čtrnáctiletá. Franck Langolff pro ni složil singl Joe le taxi, se kterou v roce 1987 přeskočila na první místo francouzské hitparády před Madonnu. Další písničkové album jí v roce 1990 vyneslo titul nejlepší domácí zpěvačky.

(K)lamač srdcí

Neméně úspěšný byl i její vstup do světa kinematografie. Jako filmová naděje záhy získala nejvyšší herecké pocty: Césara 1990 a Cenu Romy Schneiderové. Za to se zasloužila rolí lehce zhýralé studentky střední školy, která obdivuje a miluje jednoho z profesorů ve snímku o osudovém vztahu Sňatek bez domova. Následovala velká reklamní kampaň firmy Chanel, kde se Vanessa stala tváří nového pafému Coco. Vzhled krásné, dětsky nevinné holčičky s nádechem koketní smyslnosti k takovému kroku přímo vyzýval. V dalším úspěšném filmu Elisa hrála po boku Gérarda Depardieua dívku Marii.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.