Komedie (K)lamač srdcí s Vanessou Paradis příjde brzy do kin

18. 6. 2010 - 14:00 | Téma | red

Komedie (K)lamač srdcí s Vanessou Paradis příjde brzy do kin zdroj: tisková zpráva

Koncem června se v distribuci českých kin objeví romantická komedie o tom, že každá životní jistota je relativní a láska si nedá poroučet. Má název (K)lamač srdcí a hlavní role v ní ztvárnili Romain Duris a herečka, zpěvačka a modelka Vanessa Paradisová. Distribuční společnost HCE dnes tento snímek představila na pracovní projekci v Praze.

Film natočil v koprodukci Francie a Monaka režisér Pascal Chaumeil. Jeho hrdiny je pohledný svůdce Alex provozující společnost, která poskytuje vskutku speciální služby: na objednávku totiž rozbíjí partnerské vztahy. Za úplatu dokáže ukončit jakýkoliv vztah a pomoci tak klientově matce, sestře, dceři či kamarádce z práce. Jeho cílem je otevřít ženám oči a jeho metodou je svádění.

(K)lamač srdcí zdroj: tisková zpráva

Jednoho dne si ho najme bohatý muž, jenž není spokojen s ženichem své dcery. "Obchodník se štěstím" má ovšem na svůj úkol jenom týden a hra o čas a lásku začíná.  Romain Duris je zářným příkladem muže, jehož kariéra měla raketový vzestup. Objevil ho v Paříži před střední školou režisér Cédric Klaspish a nabídl mu roli. Prošel mnoha filmy, kde dokázal, že zvládne zahrát banditu i homosexuála nebo skromného studenta. Studoval umění na univerzitě a byl bubeníkem v kapele Kingsize. Čeští diváci ho znají například z filmů Erasmus a spol. a Rozvod po francouzsku.

To Vanessa Paradis vyrůstala v prostředí neustálého kontaktu s divadlem, filmem a hudbou. Už ve čtyřech letech navštěvovala hodiny tance a o tři roky později poprvé vystoupila v televizi. První gramofonovou desku vydala jako čtrnáctiletá. Franck Langolff pro ni složil singl Joe le taxi, se kterou v roce 1987 přeskočila na první místo francouzské hitparády před Madonnu. Další písničkové album jí v roce 1990 vyneslo titul nejlepší domácí zpěvačky.

(K)lamač srdcí

Neméně úspěšný byl i její vstup do světa kinematografie. Jako filmová naděje záhy získala nejvyšší herecké pocty: Césara 1990 a Cenu Romy Schneiderové. Za to se zasloužila rolí lehce zhýralé studentky střední školy, která obdivuje a miluje jednoho z profesorů ve snímku o osudovém vztahu Sňatek bez domova. Následovala velká reklamní kampaň firmy Chanel, kde se Vanessa stala tváří nového pafému Coco. Vzhled krásné, dětsky nevinné holčičky s nádechem koketní smyslnosti k takovému kroku přímo vyzýval. V dalším úspěšném filmu Elisa hrála po boku Gérarda Depardieua dívku Marii.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.