King Konga vydražili v Londýně za 3,49 milionu korun

- Téma autor: red

Model King Konga, který si zahrál v závěrečných scénách stejnojmenného filmu z roku 1933, byl na dnešní aukci filmových rekvizit v Londýně vydražen za 121250 liber (přibližně 3,49 milionu korun). Oznámila to agentura Reuters.

Organizátoři předpokládali, že model gigantického monstra bude hvězdou této aukce, výslednou cenu odhadovali na 100000 až 150000 liber. Celkový zisk z prodeje všech předmětů této aukce dosáhl 519000 liber.

"Tento model King Konga si zahrál v jednom z nejznámějších filmů v dějinách kinematografie a je tedy mimořádným sběratelským artiklem," uvedl Neil Roberts, organizátor londýnské aukce a dodal, že to bylo nyní poprvé, kdy model mohla spatřit i veřejnost.

King Kong

Vydražený model King Konga je velký asi 55 centimetrů. Tvoří ho ocelová výztuž a hliníková lebka s dřevěnou maskou. Podle expertů je tato miniatura pravděpodobně jediným modelem svého druhu. Ve filmu se kromě tohoto modelu objevily ještě i dvě menší figury King Konga.
Miniatura vraždící opice se zachovala do dnešní doby zásluhou filmového fanouška Eugenea Hilcheye, který sbíral předměty související s filmem King Kong. Dnes vydražený model získal Hilchey v roce 1967. Když ztroskotaly jeho plány na vytvoření muzea hollywoodských artefaktů, svěřil Hilchey model společnosti Bison Archives/Productions, která ho nyní poskytla k aukčnímu prodeji.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.