Kdo měl loni v Hollywoodu nejvyšší příjmy?

- Téma autor: red

V loňském roce se nejlépe vydělávající osobností Hollywoodu stal, díky úspěchu megafilmu Avatar, režisér James Cameron. Druhé místo, daleko za Cameron patří herci Johnnymu Deppovi.

Cameron loni vydělal kolem 257 milionů dolarů (4,5 miliardy korun) - v částce je zahrnut výdělek za scénář, produkci i režii Avataru. Další částku si připisuje z prodeje DVD a z televizního vysílání. Avatar vydělal po celém světě téměř 2 mili miliardy dolarů.

Díky natáčení titulů Cizinec, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna a Alenka v říši dívů se na druhém místě umístil Johnny Depp, jehož příjem činil sto milionů dolarů.

Avatar

S 80 miliony dolarů je na třetí příčce režisér Steven Spielberg, čtvrtý v pořadí je režisér filmu Počátek Christopher Nolan s příjmem 71,5 milionu dolarů. Páté místo zaujímá herec Leonardo DiCaprio se 62 miliony dolarů. Za ním je režisér Alenky v říši divů Tim Burton s 53 miliony. O tři miliony méně si filmováním vydělal herec Adam Sandler na sedmé příčce.

Představitelé hlavních rolí ve filmu Twilight sága: Zatmění Kristen Stewart a Robert Pattinson jsou nejmladšími na seznamu a zaujímají 13. a 15. příčku.

Počátek, Leonardo Dicaprio

Seznam se 40 osobnostmi žebříčku zahrnuje pouze tvůrčí profesionály - producenty, scenáristy, herce a podobně - a finance, které jim přinesly filmy. Nezahrnuje příjmy z projektů, které nejsou spojené s filmy, například reklamy či televizní show.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.