Kašparovského film Všiváci vstoupí do kin v lednu 2013

- Téma autor: red

Koncem ledna příštího roku vstoupí do kin celovečerní debut režiséra a scenáristy Romana Kašparovského Všiváci. Hlavní role v něm ztvárnili Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Tereza Voříšková, Iva Janžurová, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Tatiana Vilhelmová a Ondřej Malý. S natáčením skončil debutující filmař v červenci, řekl ČTK Petr Slavík z distribuční společnosti Bontonfilm.

V průběhu natáčení filmaři na ulici zapálili novinový stánek, nechali viset Kryštofa Hádka za jednu ruku ze střechy čtyřpatrového domu v Karlíně, přepadli banku a Ondřeji Vetchému umožnili létat vzduchem. "Všechny kaskadérské akce před kamerou byly na bedrech herců, kteří ukázali vynikající herecké výkony i odvahu. Nejenže padali z velkých výšek, ale občas jsme je vyhazovali vzhůru k nebi. Kaskadéři nám dávali zkušené rady, abychom to všichni ve zdraví přežili. Jejich služeb jsme využili jen v těch scénách, kde šlo opravdu o život," komentoval to Kašparovský.

Podle producentky Karly Stojákové bylo rad odborníků zapotřebí i při natáčení scény operace mozku, kterou prováděl Langmajer za asistence odborníků z Vojenské nemocnice. "Ještě nás čekají dotáčky v srpnu, ve kterých nám odborný dohled poskytne Armáda ČR, respektive vojáci, kteří působili přímo v Afghánistánu," uvedla.

Všiváci

Film Všiváci tvůrci označují za vztahové drama s prvky komedie. "Vyprávějí o vztahu dvou bratrů, jejichž cesty se kdesi v mládí rozešly, ve zralém věku se k sobě přibližují a nakonec i protnou. Jeden z bratrů je sám, druhý se snaží udržet pohromadě svou rodinu. A protože oba své potíže řeší až za hranu možného, vzniká zde prostor pro komedii i drama," uvedl k tomu režisér a autor scénáře.

Děj filmu se odehrává ve třech časových rovinách, hlavní postavy proto hrají dva až tři herci. Například Mikuláše - Mikiho hraje Jiří Langmajer, Radúz Mácha a jako šestiletého Filip Kubíček. Jeho bratra Richarda - Rickyho ve filmu ztvární Ondřej Vetchý, Michal Hruška a jako kluka Matěj Převrátil. Jejich maminku hrají Iva Janžurová a v časovém posunu její dcera Sabina Remundová. "V tomto případě jsme podobu nemuseli řešit," dodala Stojáková. Za kamerou byl Vladimír Smutný, hudbu skládá Jan P. Muchow.

Všiváci

S osudy obou bratrů se prolínají příběhy dalších postav děje - mezi nimi Richardova spolubojovníka z Afghánistánu Oldy (Ondřej Malý) a dvou kamarádů Vency a Emana ( Jiří Mádl, Kryštof Hádek). Producentem filmu je společnost Axman Production, koproducentem Česká televize. Film podpořil fond kinematografie, záštitu mu udělil ministr obrany Alexandr Vonda.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.