Jurský park: Ztracený svět

11. 7. 2005 - 12:20 | Téma | red

Jurský park: Ztracený svět zdroj: tisková zpráva

První díl Spielbergova Jurského parku byl bomba. Tehdy poprvé jsme mohli vidět "živé" dinosaury pobíhat po plátně a honit zděšené lidi

První díl Spielbergova Jurského parku byl bomba. Tehdy poprvé jsme mohli vidět "živé" dinosaury pobíhat po plátně a honit zděšené lidi. Děj filmu sice za technickou dokonalostí zpracování značně pokulhával, ale myslím, že kvůli němu šel na tento snímek jen málokdo. Všichni jsme hlavně chtěli vidět "toho počítačovýho brontosaura". Druhý díl přišel o čtyři roky později, ale to už jsme byli otrlejší a vedle školní exkurze po druhohorách jsme se chtěli taky bavit. Po uvedení do amerických kin vzali lační diváci pokladny útokem. Jen za premiérový víkend vydělal Ztracený svět neskutečných 92 mil. USD, což bylo skoro dvakrát tolik, co díl první. Vysoká očekávání - i ta finanční - ale splnil jen napůl. Po technické stránce jde opět o mimořádnou podívanou, ovšem dějová linie je jako taková dost banální, nazáživná a profláknutá.

Dozvíme se, že kromě původního existuje ještě jeden ostrov s dinosaury, že jsou na něj nezávisle na sobě vyslány dvě skupiny - hodná a zlá, vědci a lovci - a jaká šlamastika z toho nakonec vzejde. Docela svižná je až závěrečná část (původně tam vůbec být neměla), kdy se po Los Angeles prohání běsnící tyranosaurus. To, že sežere scénáristu Davida Koeppa mi přijde docela fér...

Novinky na DVD: Jurský park: Speciální čtyřdisková sběratelská kolekce (Jurassic Park Ultimate Collection).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.