Jeden musí z kola ven - klasika, která změnila špionážní thriller

29. 1. 2012 19:45 - Téma | Autor: red

Jeden musí z kola ven - klasika, která změnila špionážní thriller Zdroj: Archiv

20. století Johna le Carrého se dočkal mimořádně povedené zfilmované podoby. V režii Tomase Alfredsona, s hudbou Alberta Iglesiase a s hereckým obsazením Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, John Hurt, Toby Jones a Mark Strong vzniklo špionážní drama, které vystihuje neobyčejnost původní knihy. Ta navíc vyšla poprvé i česky již 10. ledna 2012. Premiéra filmu je stanovena na 2. února 2012.

Film byl poprvé představen veřejnosti na festivalu v Benátkách, kde stejně jako po svém prvním uvedení do kin ve Velké Británii a USA, sklidil mohutný úspěch. Snímek švédského režiséra Tomase Alfredsona posbíral zatím 7 ocenění a v příštích týdnech bude bojovat o další prestižní ceny.

Přestože se v knižní předloze odehrává příběh v bývalém Československu, film se natáčel v Maďarsku. Důvodem byla 20% daňová úleva nákladů proinvestovaných v zemi, kterou Maďarsko bojuje o zahraniční zakázky. Jelikož pro zahraniční investory to je jeden z hlavních faktorů při rozhodování, kde budou film natáčet, ve filmu Prahu neuvidíme. Na kvalitě a tajemnosti snímku to ale nijak není znát.

Jeden musí z kola ven

Současně s českou filmovou premiérou, která je plánována na 2. února 2012, vychází i knižní předloha od Johna le Carrého. Kniha z produkce vydavatelského domu Mladá fronta je k dostání již od 10. ledna 2012.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.