Jaké postavy vystupují ve filmu Kill Bill 2

17. 4. 2004 - 16:18 | Téma | red

Jaké postavy vystupují ve filmu Kill Bill 2 zdroj: tisková zpráva

Quentin Tarantino na podzim loňského roku oslavil filmem Kill Bill fantastický comeback po šesti letech nepřítomnosti

Quentin Tarantino na podzim loňského roku oslavil filmem Kill Bill fantastický comeback po šesti letech nepřítomnosti. Vrátil se na scénu snímkem, jejž anoncoval jako „nejlepší akční film dob“. Akční příběh pomsty nese kupředu ženská hrdinka v podání Umy Thurmanová, která excelovala už v režisérově mistrovském morytátu Pulp Fiction – historky z podsvětí, jenž získal před devíti lety sedm oscarových nominací a Tarantinovi Oscara a Zlatý globus za scénář. Vedle Umy Thurmanové, jejíž herecký talent a charismatická krása z ní v jejích třiatřiceti letech dělají jednu z nejpřitažlivějších hvězd Hollywoodu, se ve filmu Kill Bill objeví i další herci, se kterými Quentin Tarantino spolupracoval už dříve: Michael Madsen (Gauneři) v roli Billova bratra Budda a v čestné menší roli varhaníka na svatbě i Samuel L. Jackson (Pulp Fiction – historky z podsvětí, Jackie Brownová).

Ve snímku, který spojuje specifický tarantinovský vypravěčský styl s klasickými asijskými kung-fu filmy ze 70. let a italským spaghetti westernem, se v titulní roli Nevěstina největšího protivníka objeví legendární David Carradine (který patří k průkopníkům hollywoodských snímků s bojovým uměním).

V Kill Bill 2 dostává konečně příležitost i postava, která se v první části jen mihla – jednooká Elle Driver v podání Daryl Hannahové (Blade Runner, 1982, Žbluňk! - Splash, 1984). Konečně se objevuje i legendární asijská akvizice, čili herecký veterán Gordon Liu coby 150 let starý mistr kung-fu Pei Mei, u kterého hrdinka v pokojném prostředí starobylého buddhistického kláštera tříbí své zabijácké schopnosti. V první části si Gordon Liu zahrál plešatého velitele gangsterčiny osobní stráže Johnnyho Mo.

Prostor dostává i texaský šerif Earl McGraw vyšetřující Nevěstinu krvavou „vraždu“ na svatbě v podání Michaela Parkse, kterého známe z televizního seriálu Davida Lynche Městečko Twin Peaks nebo z upírské komedie Roberta Rodrigueze Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn, 1996).

SPECIÁL k filmu Kill Bill

SPECIÁL k filmu Kill Bill 2

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.