Indiana Jones 5 dorazí až v létě 2023

19. 10. 2021 - 10:15 | Novinky | Adam Homola

Indiana Jones 5 dorazí až v létě 2023 zdroj: Foto: Lucasfilm

Pátý Indiana Jones je nekonečný. Po sérii odkladů, průtahů a komplikací se sice konečně začal natáčet, ale příští léto se ho nedočkáme.

V Disney teď totiž poněkud šoupali rozvrhy, především kvůli covidovým komplikacím s natáčením nejednoho projektu a zrovna pátý Indy to schytal ze všech nejvíc. Původně jsme se měli filmu dočkat “už” v létě příštího roku, ale místo toho si počkáme ještě o rok víc. Indiana Jones 5 totiž nakonec dorazí až v létě 2023.

Filmaři tak alespoň nemusí nijak zvlášť spěchat a byť Harrison Ford teď nebude pobíhat na place dalších šest měsíců, víc času na natáčení i postprodukci se vždycky hodí. Obzvláště v případě, kdy jde o takhle velký film, který možná (podle zákulisních fotek, neoficiálních informací a drbů) bude obsahovat i cestování časem a digitální omlazování hlavního hrdiny.

S termíny šoupal v rámci Disney mimochodem i Marvel, což v praxi znamená škatulata téměř vždy o několik měsíců dozadu. V praxi se tak například Doctor Strange in the Multiverse of Madness dočkáme namísto března až v květnu příštího roku. Očekávaný Thor: Love and Thunder pak zase místo června dorazí v srpnu 2022 a Black Panther: Wakanda Forever neuvidíme v červenci, ale až v listopadu 2022.

Odklad se týká i The Marvels (dříve známý jako Captain Marvel 2), který se posouvá z listopadu 2022 na únor 2023. A konečně Ant-Man and the Wasp: Quantumania dorazí v červenci 2023.

Co přesně přijde po třetím Ant-Manovi a jak to bude vypadat zatím nevíme (Blade? X-Man? Fantastická čtyřka?), každopádně Marvel měl v plánu Disney i několik zatím neoznámených filmů. Ten první, který měl původně dorazit v červenci 2023 teď dorazí v říjnu 2023 a ten z konce listopadu 2023) je výjimkou, která nakonec dorazí na začátku listopadu 2023. Co to ale přesně bude zatím nevíme.

zdroj: Lucasfilm

Zdroje: Disney

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.